Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 5. 2020 07:06:58

jirasek1944
Člen
Registrace: 2. 12. 2012
Příspěvků: 72

Odrážky a číslování - VYŘEŠENO

Stává se mi, že mi při psaní textu nabíhá každou chvílí malý dlouhý obdílníček s názvem : Odrážky a číslování, který já pak musím kliknutím na ležatý křížek v pravém horním rohu odstranit. Co s tím lze udělat, aby mi tam zmíněné nenabíhalo ,

Editoval jirasek1944 (16. 5. 2020 14:36:11)

Offline

#2 13. 5. 2020 10:53:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Odrážky a číslování - VYŘEŠENO

Tohle chce ukázku. Ofoťte obrazovku a pošlete to sem abychom viděli o jaký obdélníček jde. Budou to pravděpodobně zapnuté názvy polí. ZOBRAZIT > NÁZVY POLÍ - pokud jsou vybrané je to rušivý element. Stačí na ně kliknout a názvy polí by měly zmizet ačkoliv tam někdy zůstane šedivé svislítko.
     Běžně se musí tato pole nastavit - v osnově ale stčí vložit pole. Pokud o tom nic nevíte, je možné, že používáte cizí dokument kde toto bylo nastaveno původním autorem - ale jen hádám.


     Když pošlete obrázek (screen) poznáme co je to za potvoru. Takto jen hádám.

Editoval neutr (13. 5. 2020 10:54:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 5. 2020 12:27:07

jirasek1944
Člen
Registrace: 2. 12. 2012
Příspěvků: 72

Re: Odrážky a číslování - VYŘEŠENO

Obrazovk mám oskenovanou, ale nevím jak foto připojit, protože zde nevidím možnost připojení přílohy

Offline

#4 15. 5. 2020 07:25:08

jirasek1944
Člen
Registrace: 2. 12. 2012
Příspěvků: 72

Re: Odrážky a číslování - VYŘEŠENO

neutr napsal(a)

Tohle chce ukázku. Ofoťte obrazovku a pošlete to sem abychom viděli o jaký obdélníček jde. Budou to pravděpodobně zapnuté názvy polí. ZOBRAZIT > NÁZVY POLÍ - pokud jsou vybrané je to rušivý element. Stačí na ně kliknout a názvy polí by měly zmizet ačkoliv tam někdy zůstane šedivé svislítko.
     Běžně se musí tato pole nastavit - v osnově ale stčí vložit pole. Pokud o tom nic nevíte, je možné, že používáte cizí dokument kde toto bylo nastaveno původním autorem - ale jen hádám.


     Když pošlete obrázek (screen) poznáme co je to za potvoru. Takto jen hádám.

Posílám adresu screanu obrazovky : https://uloz.to/file/ct9ncDaxJ5Sf/odrazky-cislovani-png

Offline

#5 15. 5. 2020 08:20:08

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: Odrážky a číslování - VYŘEŠENO

Zdravím,
podle obrázku máš zapnuté automatické odrážky - tzn. když začínáš řádek "-" a na konci klepneš ENTER, tak automaticky writer vyhodnotí tuto akci jako seznam s odrážkami a podle toho vyskočí ten panel nástrojů. Nemusíš klikat na ten křížek. Máš 2 možnosti:
1. zcela vypnout automatické zobrazení panelu nástrojů podle kontextu (u odrážek tedy panel s odrážkami a číslováním) - dle nápovědy takto: "Zvolte Zobrazit - Panely nástrojů - Obnovit pro obnovení výchozího chování panelů nástrojů. Nyní se některé panely budou zobrazovat automaticky v závislosti na kontextu." - to se mi ale nepodařilo najít.
2. nebo ho "uklidit" do stavového řádku - uchopit myší ten panel v místě šedé plochy nahoře, přetáhnout dolů - kde už máš zobrazen panel kreslení. Pak by panel neměl vyskakovat "rušivě".
Potom je ještě otázka, jestli chceš, aby automaticky writer měnil odrážky - to se dá vypnout přes: Nástroje > Automatické opravy > Karta "Možnosti" a odstranit fajfku (zatržítko) u položky "Číslované a odrážkové seznamy. Symbol odrážky:"

Offline

Zápatí