Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#26 3. 5. 2020 01:02:37

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 49

Re: Makro a formulář "VYŘEŠENO"

Aha, ja jsem právě přemýšlel co to bude, že to bude odkazovat na index listu.

No nicméně, export fungoval a zase se mu nechce, tak jsem z toho malinko janek, listy jsem nepřesouval tak nevím, možná jsem někde něco umázl , musím se podívat raději....

Jen takový dotázek, kde může být chyba? Nevím jestli mám dobře zapsaný výběr listu, ale de facto by mělo přes msg box dát dotaz na přepsání kopie, původní smazat a vytvořit novou, tu by to mělo skrýt. Vše funguje jen ne to skrytí smile

Děkuji

sub rychla_kopie
Dim oDoc as Object : Dim oSpdSht as Object : Dim oShtName as String : Dim oDisp as String
Dim oSheet : Dim sVal, sVar, sList as string
doc = thisComponent
listy = doc.sheets
Sheets = ThisComponent.getSheets()
oSheet = Sheets.getByName("Koleje pedagog")
sVar = oSheet.getCellRangeByName("AG2").String
sList = "Koleje pedagog" & " " & sVar
oDoc = ThisComponent            
oSheet = oDoc.getSheets()
oShtName = sList
oDisp = "   Nový list : " & oShtName & Chr$(10)
    If NOT oSheet.hasByName( oShtName ) Then    
        listy.CopyByName("Koleje pedagog",oShtName,listy.count)
    else
        beep
        oDisp = oDisp & "   Stejný název listu už existuje !  " & Chr$(10) &  Chr$(10) &  vbCrLf & "         Přejete si ho přepsat?    "    'V případě chyby - ta by se stát neměla ale pro sichr
        dotaz = msgbox(oDisp, 48+4, "Chyba")
        if dotaz = 6 then
            listy.RemoveByName(oShtName)
            wait 50
            listy.CopyByName("Koleje pedagog",oShtName,listy.count)
            listy = thisComponent.sheets.getByName(oShtName)
            listy.IsVisible = true
            MsgBox("  Vytvořeno  ","OK")
        else
            exit sub
        end if
    end if
end sub

Offline

#27 3. 5. 2020 12:19:23

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 49

Re: Makro a formulář "VYŘEŠENO"

Jinak tedy ohledně pádu , to je dobré poučení i pro mne, většinu věcí mám dříve dělanou v excelu právě, takže koukám že bud poupravit nebo raději rovnou přepsat sad Nerad bych přišel o některá data, jelikož jsem na pevno přešel na LOO.

Offline

#28 3. 5. 2020 20:34:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,426

Re: Makro a formulář "VYŘEŠENO"

Tak testovací verze je zde test_4_2. není to dokonalé. Testoval a opravoval jsem celé odpoledne a vždy se ještě něco našlo. Tak jsem to raději nechal tak jak to je.


     Po otevření sešitu dostanete upozornění že máte kliknout na "heslo", což je jen simulace "hesla". Ve skutečnosti to jsou hyperlinky které by měly ukázat, že funkcionalitu je možné spouštět klasickým dialogem. V ostrém provozu také asi nebudou hesla viditelná. Můžeme ale vidět, že admin otevře vše a jednotliví uživatelé jen svůj list.
     Ve všech režimech je přístupná volba měsíce a roku - tím se testují soubory. Ale 10 let, 120 měsíců a 7 (8) uživatelů je porce kterou tak snadno nedávám.


     Většinou jsou buňky uzamčené a není vidět co je to za vzorec. To je zejména proto, že jsem tam ještě našel nějaké "chlupy" které si opravím sám. Samozřejmě můžete získat přístup, ale jen na žádost emailem.


     Mimo toho je to z mého pohledu značně primitivní. Sešit je nutné manuálně rozšiřovat, čas je podle vzoru "tannera5" - já používám jedno pole a automaticky generuji listy. Generování výstupů jsem neřešil - autor to už umí. Knihovna maker je z části uzamčená. Je tam neco málo z mého know-how a mimo toho je to "prasácké" nicméně se k tomu snad ještě vrátím podle Vašich požadavků.


     Očekávám spíš připomínky kde se objevila chyba. Tedy jde o rok, měsíc a list na kterém se něco (a co) objevilo. Budu čekat zda se mi ozvete - stačí jen oznámení chyby. Ten můj ztracený soubor byl dokonalejší a měl i makra exportu. Takže tak úplně jsem nestihl co jsem si myslel že dám. Mám ještě mnoho jiné práce. Připomínky přivítám. Mimo jiné tam není žádná nápověda. Takže se klidně ptejte když nebude něco jasné.


Dík za zpětnou reakci :


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#29 4. 5. 2020 13:29:54

tanner5
Člen
Registrace: 18. 4. 2020
Příspěvků: 49

Re: Makro a formulář "VYŘEŠENO"

Děkuji za soubor, z Vašeho pohledu možná primitivní smile , ale vězte že doteď se tady hodiny atd vypisovaly komplet ručně a to byla opravdu pakárna na 4 hodiny práce, takže už i tento soubor je dosti sofistikovaný .

jen jsem tedy objevil první zádrhel, jde spíše o kosmetickou vadu , ale mne trošku mate, na listu vstupy, pokud změním rok a měsíc pro zadání směn, tak rok se sice změní, ale měsíc už ne, takže je to trochu matoucí. Na výstupech se datum mění jak má.
Jinak jsem koukal že je pracováno s cyklusem, ten je předpokládám 2 dny a 2 dny?

Jinak pokud mohu poprosit o přístup ke vzorcům, byl bych za něj rád, alespoň bych něco okoukal případně pro další potřeby, přijde mi že mám některé vzorce moc komplikované, no, spíše je to trochu obava z používání funkcí které moc neznám smile Jako například v minulé verzi offset.

A velice děkuji za Váš čas a tu spooustu práce

Offline

#30 4. 5. 2020 17:45:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,426

Re: Makro a formulář "VYŘEŠENO"

tanner5 napsal(a)

...jen jsem tedy objevil první zádrhel, jde spíše o kosmetickou vadu , ale mne trošku mate, na listu vstupy, pokud změním rok a měsíc pro zadání směn, tak rok se sice změní, ale měsíc už ne, takže je to trochu matoucí. Na výstupech se datum mění jak má.
Jinak jsem koukal že je pracováno s cyklem, ten je předpokládám 2 dny a 2 dny?

Jinak pokud mohu poprosit o přístup ke vzorcům, byl bych za něj rád, alespoň bych něco okoukal případně pro další potřeby, .....

     Nejde o zádrhel, ani kosmetickou vadu. Na tom prvním listu jsou tvrdě nandané směny. Datum se před těmito mění ale vlastní směny nikoliv. Logicky to tedy nemůže navazovat z roku na rok. To je nedostatkem času Různé roky navazují na graf na různé úrovni cyklu. Ten tam sice má sloupec, ale žádná data.
     Originál by zde měl umět navazovat a přímo mapovat víkendy a svátky. Místo toho se to dělá ve sloupcích hned za heslem a ještě horizontálně - tím pádem matoucí - proto je to skryté. Tak to ale být nemá a nebude.


     Cyklus má 8 (4+4) dnů a neodpovídá zákoníku práce. Vždy se vy-párují 2 směny A+B : C+D které se plně vykrývají (A=N)+(B=N) : (C=volno)+(D= volno) a takhle se AB:CD prostřídají. To je ale jen před-zápis který se musí pro všechny směny zkorigovat v konkrétním měsíci (prostřední horizontální pole které obsahuje volbu směny stejnou jaká je v jednotlivých listech - jen neobsahují "ne" a "do". Takto upravené směny mívají cyklus 28 dní, ale může tam být i z části cyklus 8 hodin ("ruský týden").
     Problém je v tom, na pracovištích mohou být zavedeny dva i více různých "grafů", k tomu dvousměnný přetržitý, jen ranní směny a střídači. Dnes je trend zavádět i vícečlenné cykly. Například lidé ve skafandru (Covid) vydrží s vypětím sil 4 hodiny. Bylo by potřeba 6 dílů dne, ale každá jedna směna může dělat jenom 12 hodin (4-skafandr + 4-odpočinek + 4-skafandr). Toto vyžádá dvojnásobek personálu, respektive pravidelně 8 směn v "grafu". Nepravidelně vystačí s méně pracovníky.
     Jednoduše i tento "malý systém" potřebuje z principu více směn (sloupců) v grafu. Tipuji že by mělo stačit 10 sloupců. Většina provozů má svůj ověřený a hlavně tripartitou schválený "graf". Takže každý funkční graf je anachronizmem z pohledu různých potřeb a zvyklostí.


     To co si možná nepřipouštíte (nevíte) je skutečnost že takto navržený systém snese jen několik málo pracovníků. Střelím od boku cca po 25 lidech systém výrazně zpomalí až také třeba klekne. Aby to fungovalo i pro velké kolektivy a různá pracoviště musí být systém úplně jiný. Vezmu příklad. Například na chirurgii je jedna vrchní sestra která má pod sebou více sester staničních. Staniční sestra má pod sebou "graf" kde je vždy vedoucí směny, specialisté, sestry a pomocný personál. Vrchní sestra potřebuje okamžitý přehled o každém svém podřízeném - běžně stovky lidí. proto musí existovat systém, který strukturu akceptuje a umí ji spravovat z jediného místa (to už je svým způsobem redakční systém). Data se musí udržovat v Base (byť to jsou sešity Calc), protože zabezpečuje nejlépe GDPR i centralizaci.
     Požadavky jsou takové, že pracovníci dostanou svojí "směnovnici". I když v Calcu existuje možnost sdílet stejný sešit, tak je vhodnější udělat individuální sešity - ve Writer! Tam už nejde o potřebu nebo i možnost sdílet. Upravuje pouze jediný pracovník a nahlíží staniční + vrchní sestra. Navíc tyto "cáchovnice" musí být ukotveny do adresáře a nesmí se povolit ukládání jinam (zákaz kopií). Tyto směnovnice by měly být elektronicky podepsány nejméně staniční sestrou. Plány práce se musí vydávat 15 dní před aktuálním měsícem. To znamená, že do 1. dne měsíce jsou zakázány zápisy a je stanoveno datum do kdy musí být vyplněny kvůli uzávěrce - pak se automaticky vypnou zápisy. Staniční sestra udělá papírové kopie. které jí pracovníci podepíšou a ona je pak doručí do mzdovky. (Šlo by to i čistě elektronicky ale k tomu je potřeba elektronický podpis a i s těmi podpisy nadřízených bývá potíž - stojí to peníze. Takže praxe je taková, že staniční lítá jako fretka od čerta k ďáblu a dělá jen málo pro svůj kolektiv.)


     Dobrý systém by měl umět pomocí analýzy určit přesuny pracovníků při kalamitách. To znamená změnit směny v grafu, případně vyžádat pomoc v rámci vrchní sestry a podobně. Je toho ale mnohem více. Pro praxi asi postačí méně sofistikované řešení.
     Tento Váš projekt je skutečně minimalistický, ale máte pravdu - není úplně snadné sestrojit funkční koncepci. Vyžaduje to zejména beta-testování aby se vychytaly chyby které často nejde domyslet. Dnes například existují ataky hekrů právě na špitály. Takže je potřebné zabezpečit zálohy mimo hlavní systém - nejlépe na soukromé úložiště vedoucích. V případě potřeby by se mělo najet na offline systém z jiných (nejspíš soukromých) strojů. Nemělo by to vadit když řekneme, že každý vedoucí dostane například hodinu WorkHome denně. K tomu mašinu která bude splňovat podmínky výlučné offline práce - povolení stahovat a nahrávat z a do jediné adresy zaměstnavatele a přesně nastaveným firewallem.


     Vy nemáte zveřejněný email takže Vám nemůžu poslat otevřenou verzi. Ale i tak bych trval, že mi nejdříve musíte poslat email s žádostí na adresu která je hned pod těmito řádky :-)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí