Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 3. 2020 10:23:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,464

Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

Dnes jsem narazil na "sponzorovanou" reklamu z portálu Webshare. Celkem bez velkého váhání jsem se přihlásil - chyba.


     Očekával jsem něco jako úložiště místo naší Wiki. Ale dost mne překvapila skutečnost, že se portál jen tváří jako by byl pro účely našeho fóra. Někdo si dal práci a zpracoval nabídky podle témat z našeho portálu.
     Meritem je však profit portálu Webshare. Nenabízí nic víc, nežli to co tady existuje mnoho let zdarma. Oni to nabízí za docela velké peníze. Ne snad že bych komerci nepřál, ale musí nabízet mnohem víc, nežli to co je i zdarma.
     To něco je zájem autorů. Není proto moudrý počin nabízet uložení souborů a ještě si za to zaplatit. Ale pardon - čilý autor může za svou práci obdržet jakési kreditní body které mu mohou nahradit platby za užívání Webshare.


     Jsem na rozpacích. Evidentně jde o paralelní činnost našeho portálu. Je to zájem naší redakce? Nebo jde pouze o peníze z reklamy podobně jako u reklam MS - který konkuruje našim kancelářským balíkům? Něco mi napovídá, že pokud by se jejich nabídky dotýkaly autorizovaných řešení (seriály, návody, ....) tak s tím musí naše redakce souhlasit.
     Je možné že záměrem je přenos historických řešení do komerční sféry zatímco náš portál tyto smaže (znepřístupní)? Možná mají zůstat jen relativně aktuální příspěvky a dejme tomu za rok se přesunou do komerčního archivu. K tomu by se ale redakce měla přihlásit.


     Pokud nabídka Webshare není koordinována naším portálem (redakcí) tak je to až zoufale nešťastný pokus odklonit uživatele na své stránky a vydělat na dotazech. Připomeneme si že existuje separatistické fórum výlučně pro LibreOffice. Byl jsem se tam podívat asi 2x za celou dobu co existuje. Na náš portál OpenOffice.cz zdaleka nemá, ale je myslím docela dobrý pokud jde o LO. Navíc je zadarmo. Takže nevím jak by Webshare mohlo předčít, nebo se alespoň vyrovnat stávajícím nabídkám - za peníze.
     No je to pokus ale kolik invence za ním stojí, jaké má trumfy v rukávu a jaký cíl sleduje se možná dozvíme brzo. Zatím nic moc. Podle mne mohou najít cestu jen tam kde náš portál nestačí - to jest v komerčním prostředí platit autorům a získat unikátní materiály.

Editoval neutr (7. 3. 2020 10:25:32)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 7. 3. 2020 11:30:00

JirkaZ
Člen
Registrace: 25. 6. 2006
Příspěvků: 41

Re: Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

Nějak jsem úplně nepochopil ten příspěvek...


https://beta.webshare.cz/ (což je Vámi uvedený odkaz) je úložiště souborů. Ano, pochopitelně placené. Proč taky ne? Můžete ho používat, nebo nemusíte, navíc v pomalém režimu stahování funguje i zdarma (viz můj pokus na https://beta.webshare.cz/file/7kt72K3Dk … up-x64-sh)...
Na tom serveru nevidím žádnou podobu s fórem OO/LO (ale nikam jsem se nepřihlašoval).


https://forum.openoffice.cz/ je toto fórum, podle mě stále stejné.


Neshledávám jakékoliv vazby mezi oběma weby, snad s výjimkou jakési reklamy. Na tu ovšem neuvádíte odkaz a já žádnou nevidím, možná i proto, že poměrně důsledně veškerý sajrajt filtruju...


Každopádně pokud je vazba jen přes jakousi reklamu, tak bych to vůbec neřešil. Reklamu už dávno považuju za žumpu bez jakékoliv solidnosti, pravdivosti či relevantnosti (čest výjimkám).


Mimochodem: kde konkrétně je ono "separatistické fórum výlučně pro LibreOffice"? Při zběžném hledání jsem nic nenašel (myšleno v češtině)...

Editoval JirkaZ (7. 3. 2020 11:57:41)

Offline

#3 7. 3. 2020 15:09:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,464

Re: Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

JirkaZ napsal(a)

Nějak jsem úplně nepochopil ten příspěvek...


https://beta.webshare.cz/ (což je Vámi uvedený odkaz) je úložiště souborů. Ano, pochopitelně placené. Proč taky ne? Můžete ho používat, nebo nemusíte, navíc v pomalém režimu stahování funguje i zdarma (viz můj pokus na https://beta.webshare.cz/file/7kt72K3Dk … up-x64-sh)...
Na tom serveru nevidím žádnou podobu s fórem OO/LO (ale nikam jsem se nepřihlašoval).


https://forum.openoffice.cz/ je toto fórum, podle mě stále stejné.


Neshledávám jakékoliv vazby mezi oběma weby, snad s výjimkou jakési reklamy. Na tu ovšem neuvádíte odkaz a já žádnou nevidím, možná i proto, že poměrně důsledně veškerý sajrajt filtruju...


Každopádně pokud je vazba jen přes jakousi reklamu, tak bych to vůbec neřešil. Reklamu už dávno považuju za žumpu bez jakékoliv solidnosti, pravdivosti či relevantnosti (čest výjimkám).


Mimochodem: kde konkrétně je ono "separatistické fórum výlučně pro LibreOffice"? Při zběžném hledání jsem nic nenašel (myšleno v češtině)...


Více názorně zde na obrázku : Pravý sloupec na stránce články

Konkrétní odkazy :
Open document libreOfiice jak použít
Libre návody
Návod calc
Writer návod
Calc funkce


     To fórum které nazývám separatistické je zde : Otázky - Ask LibreOffice

Editoval neutr (7. 3. 2020 15:12:52)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 7. 3. 2020 19:10:38

JirkaZ
Člen
Registrace: 25. 6. 2006
Příspěvků: 41

Re: Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

neutr napsal(a)
JirkaZ napsal(a)

Nějak jsem úplně nepochopil ten příspěvek...


https://beta.webshare.cz/ (což je Vámi uvedený odkaz) je úložiště souborů. Ano, pochopitelně placené. Proč taky ne? Můžete ho používat, nebo nemusíte, navíc v pomalém režimu stahování funguje i zdarma (viz můj pokus na https://beta.webshare.cz/file/7kt72K3Dk … up-x64-sh)...
Na tom serveru nevidím žádnou podobu s fórem OO/LO (ale nikam jsem se nepřihlašoval).


https://forum.openoffice.cz/ je toto fórum, podle mě stále stejné.


Neshledávám jakékoliv vazby mezi oběma weby, snad s výjimkou jakési reklamy. Na tu ovšem neuvádíte odkaz a já žádnou nevidím, možná i proto, že poměrně důsledně veškerý sajrajt filtruju...


Každopádně pokud je vazba jen přes jakousi reklamu, tak bych to vůbec neřešil. Reklamu už dávno považuju za žumpu bez jakékoliv solidnosti, pravdivosti či relevantnosti (čest výjimkám).


Mimochodem: kde konkrétně je ono "separatistické fórum výlučně pro LibreOffice"? Při zběžném hledání jsem nic nenašel (myšleno v češtině)...


Více názorně zde na obrázku : Pravý sloupec na stránce články

Konkrétní odkazy :
Open document libreOfiice jak použít
Libre návody
Návod calc
Writer návod
Calc funkce


     To fórum které nazývám separatistické je zde : Otázky - Ask LibreOffice

Aha.


No jo, strojově vložená blbost pomocí reklamního kolotoče Velkého Bratra, co dodat. Při zablokování nevidíte. Pokud neblokujete a vidíte, nereagujte. Mimochodem: ty odkazy nelze (bez návštěvy dalších šmíráků) ani otevřít...


Jinak screenshoty je lepší dávat někam, kde jsou rovnou vidět (třeba https://i.imgur.com/g7YXrcb.jpg) a taky je pro ně lepším formátem png (pokud se nejedná o přirozenou fotografii nebo něco na té úrovni)...

Editoval JirkaZ (7. 3. 2020 19:14:52)

Offline

#5 7. 3. 2020 20:26:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,464

Re: Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

Pro JirkaZ :
     Reklamy je jedna věc. Portál je potřebuje kvůli penězům. Jinou věcí je skutečnost, že ten kdo si zaplatil za reklamu vytvořil napasovanou strukturu na obsah našeho portálu. A o tom jsem se zamýšlel. Kdo si dal tu práci, investoval do Webshare + do reklamy a co od toho očekává?
     Rozvedl jsem logické alternativy. To co z toho lze zatím dovodit je výkřik do tmy. Pokud za tím není racionální záměr tak jde o beznadějný pokus.


     Ještě jinou záležitostí je úložiště vhodné pro naše interní účely. Kdysi fungovala skvěle Wiky. I když ještě funguje s nadsázkou torzo, tak není vhodné pro použití. Osobně používám "uložto.cz", ale existují i jiná úložiště - "letecká pošta", různé boxy a jiné. Jedná se spíš o to aby příloha nebyla z nějakého důvodu za 3 měsíce smazána. Portál Webshare negarantuje neomezené udržování obsahu a tak zůstávám u ověřeného "uložto.cz". Tam se dá také zaplacením získat rychlé stahování, ale těch pár kilobajtů za Calc, nebo Writer ap. ani nestojí za to.
     Nemám ani motivaci používat pro obrázky něco jiného nežli "uložto.cz". Kliknutím na odkaz se většinou zobrazí náhled a to je velice často dostačující. U složitějších problémů raději vytvářím vzorový dokument a ten postnu klasicky. Jde jen o zvyk kterým si zjednodušuji rozhodování. Vím o jiných možnostech ale nemám chuť testovat něco nového. S formáty obrázků je to totéž.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 8. 3. 2020 14:05:49

JirkaZ
Člen
Registrace: 25. 6. 2006
Příspěvků: 41

Re: Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

neutr napsal(a)

Pro JirkaZ :
     Reklamy je jedna věc. Portál je potřebuje kvůli penězům. Jinou věcí je skutečnost, že ten kdo si zaplatil za reklamu vytvořil napasovanou strukturu na obsah našeho portálu. A o tom jsem se zamýšlel. Kdo si dal tu práci, investoval do Webshare + do reklamy a co od toho očekává?
     Rozvedl jsem logické alternativy. To co z toho lze zatím dovodit je výkřik do tmy. Pokud za tím není racionální záměr tak jde o beznadějný pokus.


     Ještě jinou záležitostí je úložiště vhodné pro naše interní účely. Kdysi fungovala skvěle Wiky. I když ještě funguje s nadsázkou torzo, tak není vhodné pro použití. Osobně používám "uložto.cz", ale existují i jiná úložiště - "letecká pošta", různé boxy a jiné. Jedná se spíš o to aby příloha nebyla z nějakého důvodu za 3 měsíce smazána. Portál Webshare negarantuje neomezené udržování obsahu a tak zůstávám u ověřeného "uložto.cz". Tam se dá také zaplacením získat rychlé stahování, ale těch pár kilobajtů za Calc, nebo Writer ap. ani nestojí za to.
     Nemám ani motivaci používat pro obrázky něco jiného nežli "uložto.cz". Kliknutím na odkaz se většinou zobrazí náhled a to je velice často dostačující. U složitějších problémů raději vytvářím vzorový dokument a ten postnu klasicky. Jde jen o zvyk kterým si zjednodušuji rozhodování. Vím o jiných možnostech ale nemám chuť testovat něco nového. S formáty obrázků je to totéž.

1) reklama: je otázka, zda to byl úmysl, nebo se tak stalo strojově u V. B. (AdSense apod.) Nepoužívám to, tudíž to nedokážu upřesnit. Mimochodem nepoužívám třeba ani cookies a můj (komerční) web má pár kB. Stačí mi.


2) úložiště: i uloz.to je komerční, byť ho lze použít zdarma (viz dále) a navíc může mít výhledově problém způsobený tím, že se tam dá uložit prakticky cokoliv. Mazání uložených dat časem je "daň" za free přístup, u placených variant je to obvykle "napořád". Naprosto to chápu, protože kdyby bylo něco neomezeně zdarma, skončí to (primárně z technických důvodů, pak i z dalších) cca druhý den.


Podle mě je škoda, že do tohoto fóra nemohou přihlášení uživatelé vkládat soubory, a to jednak bez omezení typu (snad až na profláknuté *.exe nebo jiné spustitelné), druhak s nějakým rozumným omezením velikosti (v řádu řekněme jednotek MB na soubor). Značně by to usnadnilo život.


3) u png nedochází k poškození obrazu ztrátovou kompresí. U elektronicky generovaných předloh a vyšších stupňů komprese to bývá markantní, mně to z tohoto důvodu vadí vždycky. Příkladem naprosté katastrofy pak je třeba ukládání 1-bitové (nebo i šedoškálové) čárové grafiky do jpg (výkresy, manuály). Za to bych snad dával tresty.


Faktem ale je, že BFU je klidně schopen vložit screenshot do mrtvošrot wordu a pak to dál posílat jako *.doc...


Tím nemyslím Vás (tedy pevně v to věřím), protože jinak jste podle mě odborník par excellence.

Editoval JirkaZ (8. 3. 2020 14:07:20)

Offline

#7 1. 4. 2020 21:18:05

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Pokus o komerční využívání portálu OpenOffice.cz?

neutr napsal(a)

     To fórum které nazývám separatistické je zde : Otázky - Ask LibreOffice

Petře, Ask není separatistické forum. Je to česká verze poradny LibreOffice, zajišťované nadací TDF. Českou poradnu provozuje Standa Horáček. Bohužel to tak musí být, kvůli názvu této stránky a vlastně i komerčnímu obsahu. TDF by nemohla provozovat forum LibreOffice na cizí stránce ani ji využívat. Odporovalo by to jejím stanovám. Vznik Asku Standa s námi komunikoval.

Já jsem taky členem TDF a jsem rád, že můžu využívat OpenOffice.cz jako de facto blog pro LibreOffice. To není nikde na světě. Na Ask není možno pohlížet jako na konkurenci tohoto fóra. Vždyť téměř jediný, kdo tu pracuje, jsi ty. Možná řekneš, tak proč Standa neoperuje tu. Důvody jsem uvedl.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí