Hodně podobný dotaz tady byl celkem nedávno. Také tam byl požadavek na skrývání řádků (a tím i obrázků). Už nevím kdo se ptal ale bylo to nějak řešeno.
Jen pro informaci : existovalo rozšíření které dovedlo pracovat s takto definovanou galerií. Dokonce přizpůsobovalo výšku řádku každému obrázku, nebo šlo také obrázky zmenšit na jednotnou maximální velikost.
Myslím že se šířka sloupce přispůsobila nějširšímu obrázku. Samozřejmě každý obrázek byl kotven k buňce (proto se dal skrýt tak že se skryl řádek). Před obrázkem byla buňka s popisem. Rozhodující je ale jméno obrázku pod kterým je uložen.
Nevím jestli toto rozšíření ještě funguje, ale není problém to udělat pomocí maker včetně dávkového načtení všech obrázků z adresáře. Vím o některých problémech - zejména s formáty ale některá makra fungují i bez zkoumání formátu. Jen se může stát, že to Calc nebude umět zobrazit.
Často se jedná o galerie stažené z eshopů - potraviny + popis jako gramáž a podobně + cena kterou je potřeba měnit. Jiný případ jsem řešil u QR kódů. Tedy v prvním sloupci data k zakódování a ve sloupci B vlastní obrázek z Google (načteno makrem). Určitý typ čárového kódu lze udělat pomocí textu, ale zase jde o to co je potřeba. Čárové kódy jsou také ponejvíc obrázky.
Skrývat obrázky jako takové lze dobře makrem, jen je potřeba nějak počítači sdělit co má skrýt - třeba v pomocném sloupci ap. To rozšíření bylo dobré a psal o něm Petr Valach - ale je to tak dva - tři roky možná více. Otestujte vyhledávání v článcích. Také by to mohlo být v tipech.
V jiném případě chápu že byste měl zájem o automatické načtení obrázků z adresáře a potom hlavně o skrývání. Promyslete si jak to má vypadat. Ty poznámky k obrázku jsou nutné do eshopu a do názvu obrázku je nelze pustit - nejvýš katalogové číslo odkud se sekundárně načte poznámka.
Obrázky by měly být nejlépe stejného typu. Stačí nastavit adresář a koncovku - třeba ".jpg", ".tiff", ".bmp" a podobně.
Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ