Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 4. 2019 10:09:27

davef8
Člen
Registrace: 22. 11. 2018
Příspěvků: 20

Zachování hodnot i na jiném PC

Zdravím,

mám sešit a list (L1) a v něm určité hodnoty. Tyto hodnoty převádím do dalšího listu (L2) a odkazuji na ně např. =$L1.A2, poté nad druhým listem dám Přesunout nebo kopírovat list a dám kopírovat jako nový dokument, Poté tento dokument Uložím jako.. Je nějak možné docílit toho, že data v nově uloženém sešitu budou vidět třeba i na jiném PC, které nebude mít zdrojový sešit? Pokud kliknu do buňky v novém sešitu vidím tam teď něco jako ='file:///C:/Users/neco/databaze.xlsx'#$L1.A2

díky za odpověď

Offline

#2 6. 4. 2019 10:36:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zachování hodnot i na jiném PC

davef8 napsal(a)

.... Uložím jako.. Je nějak možné docílit toho, že data v nově uloženém sešitu budou vidět třeba i na jiném PC, které nebude mít zdrojový sešit? Pokud kliknu do buňky v novém sešitu vidím tam teď něco jako ='file:///C:/Users/neco/databaze.xlsx'#$L1.A2

díky za odpověď

     Ano je to možné, ale musí se udělat nejlépe propojení DDE na jednotlivé položky, nebo vložit list z externího dokumentu. Také je možné makrem vykopírovat. Vše popsané se dělá nad zavřeným zdrojovým dokumentem. Jde spíš o to jak to potřebujete - celý list č.2 ze zdroje, nebo jen data?
     Samotná data lze natagovat například tak, že jsou ve zdroji označena jako zdroj dat - neregistrovaný (může být i registrovaný).


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 6. 4. 2019 18:01:49

davef8
Člen
Registrace: 22. 11. 2018
Příspěvků: 20

Re: Zachování hodnot i na jiném PC

díky za odpověď, nakonec mi stačilo odpojit zdroj dat

Offline

Zápatí