Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 2. 2019 16:16:02

barevnej
Člen
Registrace: 6. 8. 2015
Příspěvků: 129

Obrázek uložený na webu

Zdravím,

vím že je možné uložit obrázek s tím že není v tabulce ale jen jako odkaz kde se nachází na disku. Je možné aby byl odkaz na fotografii která je na webu aby kdokoliv tuto tabulku otevřel viděl obrázky také?


Případně šla by relativní adresa jakože ~/Plocha/Obrázky/001.jpg Pak bych uložil všem do stejné složky na pc fotky které by se jim načítali ze stejné složky.


ps: všichni používají Ubuntu.

Offline

#2 22. 2. 2019 16:52:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,341

Re: Obrázek uložený na webu

Ano je to možné. Při vkládání VLOŽIT > OBJEKT > OBJEKT OLE > VYTVOŘIT ZE SOUBORU > ODKAZ NA SOUBOR > Následně vybrat v adresáři.


     Když dáte odkaz na internetovou odresu, tak se otevře obrázek v prohlížeči. Zde se buď otevře celá stránka, nebo když umíte vytvořit URI (to je URL + odkaz na prvek - ale záleží jaký typ stránky to je) pak jen náhled. Tohle je ale podmíněno aktivním  připoujením a čas od času to nefunguje jak má. Dá se to testovat za pomoci prohlížeče. Bohu žel pokud to nejsou Vaše stránky tak se dříve či později stane, že to přestane fungovat - při změně stránky je to zcela běžné.


PS :
Ještě jsem si uvědomil, že když to bude velká sada obrázků tak je lepší vytvořit si vlastní galerii. Například pro zboží, nebo také jako pozadí pro formuláře. Používá se také mnoho rozšíření s názvem "galerie" plus něco. Proto doporučuji projít si stránku rozšíření (extensions) LO kde možná najdete hotové udělátko.

Editoval neutr (22. 2. 2019 16:56:43)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí