Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 7. 2009 13:23:03

Pregisak
Člen
Registrace: 26. 6. 2009
Příspěvků: 1

Rozhozený obsah

Ve společnosti zavádíme OOo3 a postupně se snažíme identifikovat problémy v kompatibilitě mezi MSO a OOo3, přesněji jestli je chyba na straně OOo3 nebo na strně naší, a to v nastavení.

Při testování Writeru, standardně ukládáme jako DOC, jsem narazil na celkem rozhozený Automatický obsah. Chyba se projevuje tak, že v OOo3 napíšu text a podle formátu generuji obsah, uložím, dokument zavřu a znovu otevřu pro editaci. Při otevření v OOo3 je vše v pořádku, problém nastává při otevření v MSO, kdy některé řádky utíkají před/za konec stránky.

Vypadá to pak nějak takto:

1 Nadpis1...................2
2 Nadpis2...................3
3 Nadpis3.....................6
4 Nadpis4...............4

Offline

#2 3. 7. 2009 20:05:28

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Rozhozený obsah

Jednotlivé úrovně nadpisů v Automatickém obsahu mají přiřazené styly Obsah1, Obsah2 atd.
Tyto styly je potřeba upravit: v záložce "Odsazení a proklad znaků" nastavit nulu u Odsazení zleva. Pak jsou všechny úrovně v obsahu zarovnány pod sebou.
Pokud chcete, aby určitá úroveň byla odsazená doprava, upravte ve stylu Odsazení pro první řádek.
Funguje to v Go OpenOffice3 i ve Word wieveru.

Offline

#3 5. 7. 2009 08:02:57

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Rozhozený obsah

Některé věci, nevím, zda konkrétně tato, nejsou zkrátka mezi OpenOffice a Microsoft Office kompatibilní a stejné - buďto chybí v jednom nebo druhém úplně, nebo jsou zpracovány jinak. Je potřeba tyto nuance znát a vyhýbat se jejich používání, pokud chcete dokumenty bez potíží přenášet mezi jednotlivými formáty (DOC/ODT). Znám třeba problém s číslováním osnovy - Writer nemá problém číslovat až od druhé úrovně, jako by to byla první úroveň, ale uložením do DOC se to "podělá" a číslování druhé úrovně pak má podobu .1. místo 1.
To je prostě jiným přístupem ke stejné věci a je potřeba používat způsob toho "hloupějšího" v dané oblasti, nebo se nesnažit věci psané ve Writeru ukládat jako DOC - jste přece varováni, že některé vlastnosti dokumentu se můžou ztratit. A neřekl bych, že je to pokaždé nedokonalostí filtru ODT<->DOC. Prostě jeden nebo druhý formát danou vlastnost nepodoporují nebo ji implementují jinak (to jako byste se do AVI formátu snažili nacpat titulkový proud, což nepodporuje, na rozdíl od formátu OGG, který má vyhrazeno místo pro titulkový stream :-)).

Editoval hanus (5. 7. 2009 08:06:58)

Offline

#4 23. 2. 2010 15:59:21

Kogo
Člen
Registrace: 23. 2. 2010
Příspěvků: 3

Re: Rozhozený obsah

Prosím o radu co dělám špatně, když vytvořím obsah, vše je zarovnáno tak jak má, všechny položky obsahu jsou stylově tak, jak chci, vše uložím a zavřu dokument. Po opětovném otevření dokumentu je ale obsah rozhozený - konkrétně u jednoho stylu obsahu se mi k první řádce s číslem strany přidá ještě celý odstavec textu, který k dané kapitole patří...U dalšího stylu se mi rozhodí pravý okraj. (Mám vytvořeny dohromady 3 styly obsahu s čísly 1,2 a 3, nerozhazuje se mi pouze styl obsahu 1.)Děkuji za radu

Offline

#5 23. 2. 2010 20:38:36

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozhozený obsah

Kogo napsal(a)

Prosím o radu co dělám špatně, když vytvořím obsah...

Tohle je NOVÝ dotaz, příště tedy založte NOVÉ vlákno.

Ukládáte od *.odt? Můžete dokument poskytnout? Dělá vám to na steném PC i s libovolným jiným (nejlépe novým) dokumentem?

Offline

#6 23. 2. 2010 21:15:39

Kogo
Člen
Registrace: 23. 2. 2010
Příspěvků: 3

Re: Rozhozený obsah

neukládám do .odt, dokument píšu pro někoho, kdo open office nepoužívá, takže ukládám do .doc. Zkusila jsem uložit do .odt a obsah zůstává i po znovuotevření v pořádku. Zkusila jsem udělat jiný dokument s osnovou a po uložení do .doc to dělá to samé. Dá se tedy nějak "obejít" rozhození formátu po uložení do .doc? Díky

Offline

#7 23. 2. 2010 23:33:52

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozhozený obsah

Kogo napsal(a)

Dá se tedy nějak "obejít" rozhození formátu po uložení do .doc? Díky

vzhledem k #2 asi ne ... takže bych doporučil dodělat obsah až ve wordu.

Offline

#8 24. 2. 2010 08:40:33

Kogo
Člen
Registrace: 23. 2. 2010
Příspěvků: 3

Re: Rozhozený obsah

Jedno řešení se mi povedlo, kdyby měl někdo stejný problém tak: soubor jsem po vytvoření obsahu uložila s příponou .odt a zavřela. Pak ručně přepíšu příponu na .doc. Obsah takto zůstává v pořádku.

Offline

#9 24. 2. 2010 08:58:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozhozený obsah

... mno jo, takhle ale změníte jen název souboru ne jeho formát. V OOo to problém neudělá protože otevírá odt i doc. Word však odt neotevírá (vyjma wordu 2007 SP2) a tak neotevře ani takto přejmenovaný soubor.

Offline

#10 24. 2. 2010 08:59:31

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Rozhozený obsah

Kogo napsal(a)

Jedno řešení se mi povedlo, kdyby měl někdo stejný problém tak: soubor jsem po vytvoření obsahu uložila s příponou .odt a zavřela. Pak ručně přepíšu příponu na .doc. Obsah takto zůstává v pořádku.

prepisanim pripony ste nezmenila suborovy format - stale to je odt subor a preto to mate v poriadku. odt sformat podporuje uz aj ms word, bezne tak posielam subory - opytajte sa tych, ktorym to posielate, ci im nestaci odt format.

Offline

Zápatí