VUT- nakladatelství Vutium
Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 6. 11. 2018 12:33:55

kamlan
Člen
Registrace: 15. 9. 2016

Nefunkční Ctrl+C / Ctrl+V [VYŘEŠENO]

Natrefoval na to neutr pod Win10. To kopírování blbne i pod Win7 na Libre 6.1. Jediný případ co jsem ale zatím dokázal reprodukovat je na https://bugs.documentfoundation.org/sho … ?id=121200.
Nejde zkopírovat text z Writeru do Textboxu v Draw.

Těch chyb při kopírování se mi ohledně Writeru děje víc, ale nebyl jsem schopen je reprodukovat. Dělal jsem třeba s dokumentem a vše šlo a po nějaké době už nešlo třeba text z Firefoxu překopírovat do Writeru nebo něco z Writeru jinam. Kde se to zvrtlo ale nevím.

Občas však ale docela funguje Vložit jinak ... a vybrat Neformátovaný Text. To mi vkládá i když normální Ctrl+V nejde.

Jinak ty Libre 6.1 už mi taky shodily Win7 skrze "modrou smrt", což se mi na "čerstvých Win" (asi jen 3 měsíce po reinstalaci systému) nikdy nedělo.
Zničeho nic Libre spadlo a shodilo vše. Vím že chvíli po nějakym tom Ctrl+C/V, ale jestli to zavinilo to vadné kopírování, to netuším a pochybuju, že bych to odhalil.

Editoval kamlan (8. 11. 2018 20:19:16)

#2 6. 11. 2018 14:30:34

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Nefunkční Ctrl+C / Ctrl+V [VYŘEŠENO]

Ano podobných zákeřných chyb je určitě hodně. Mnoho z nich souvisí s import/export filtrem. Také jsem narazil na to, že otevřený soubor Writer po chybě (často v rámci ladění) zůstane otevřený, ale není nikde vidět původně používaný rozpakovaný soubor určený k obnovení. Při opakovaném otevření stejného souborů se otevře jen pro čtení - což je neobvyklé a nesystémové - nelze manuálně ani makrem odstranit vlastnost "jen pro čtení". Platí jediné - restartovat LO. Pak se zase soubory tváří že žádná chyba neexistovala. Ale podobných špeků bude přehršel :-(

Editoval neutr (6. 11. 2018 14:31:51)

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 7. 11. 2018 13:47:44

kamlan
Člen

S tím že soubor zůstane otevřený když havaruje makro už jsem se též potýkal :-). Někdy když se tohle stane, tak ten soubor stačí otevřít v Libre ještě jednou (normálně třeba Enterem nebo dvojklikem ze správce souborů, třeba i z Průzkumníka) a zavřít ho a pak s ním někdy jde nakládat zase normálně. Někdy je to ale na ten restart, neb jak píšete - hlásí to otevření jen pro čtení.

Tohle řeším makrem kdy při on local error goto Nekam v tom Nekam prostě zavírám soubor -> soubor.close(true), tedy když je to otevřeno přes StarDesktop.loadComponentFromURL.

Při otevření přes Open by možná pomohla v tom ošetření funkce Reset.

Možná by mohlo pomoci i tohle makro od A. Pytoniaka co zjistí otevřená "okna". Ale při chybách jsem to zjišťování nezkoušel.

Sub Documents_Iteration( )
Dim oDesktop As Object, oDocs As Object
Dim oDoc As Object, oComponents As Object
Dim i as Integer 'i counts how many windows are open in OOo
i = 0
oComponents = StarDesktop.getComponents()
oDocs = oComponents.createEnumeration()
Do While oDocs.hasMoreElements()
oDoc = oDocs.nextElement()
i = i + 1 'Counter
Loop
MsgBox i + "Components are currently open"
End Sub

#4 7. 11. 2018 14:51:44

neutr
Člen

Jj díky otestuji, ale jsem v situaci, že jen obcházím problémy abych stíhal. To nezvyklé chování LO mi dává zabrat.

#5 8. 11. 2018 20:22:37

kamlan
Člen

Tak na bugzille tvrdí že vyřešeno.
Sice se to jednu chvíli tvářilo jako asi zákeřná chyba ugh, the rtf parser is to f*cking terrible - soudě podle této hlášky Caolána McNamary, ale dnes již prý dobrý, v 6.2 prý bude OK.

Nevím jestli všechny chyby při CtrlCV (na bugzille jsem jich viděl víc), ale doufejmež v ano.

#6 9. 11. 2018 13:53:48

JirkaZ
Člen
Registrace: 25. 6. 2006

Testoval jsem Copy z Writeru a Paste do Draw v LO "Verze: 6.1.3.2
ID sestavení: 1:6.1.3~rc2-0ubuntu0.14.04.1" (jak pomocí klávesnice, tak i myší) a vše se jeví OK...

Pravda, jen rychle a jednou, takže nevylučuji, že se chyba přece jen může projevit.

#7 9. 11. 2018 17:33:49

kamlan
Člen

Je možný že pod linuxem to jede v pohodě a chyba je jen pod win :-). Ale oprava už se fakt hýbla a jestli jsem to dobře pochopil z bugzilly, tak už je ozkoušená a potvrzená i oprava a vydán asi i opravný denní build a funkční to bude už ve verzi 6.1.4.
Já s těmi denními opravnými buildy vůbec neumím, tak to otestovat nemohu.

#8 10. 11. 2018 17:12:48

JirkaZ
Člen

kamlan napsal(a)

Je možný že pod linuxem to jede v pohodě a chyba je jen pod win :-). Ale oprava už se fakt hýbla a jestli jsem to dobře pochopil z bugzilly, tak už je ozkoušená a potvrzená i oprava a vydán asi i opravný denní build a funkční to bude už ve verzi 6.1.4.

No jo, to je holt jedna z mnoha výhod Linuxu... Stačí si vhodně definovat repozitáře a pak už můžu mezi instalovanými verzemi software téměř libovolně "surfovat" nahoru či dolů na pár kliknutí. Týká se to přitom veškerého sw, který je z repozitářů buď už instalovaný, nebo je v nich dostupný...

Editoval JirkaZ (10. 11. 2018 17:13:54)

#9 10. 11. 2018 17:53:16

neutr
Člen

JirkaZ napsal(a)
kamlan napsal(a)

No jo, to je holt jedna z mnoha výhod Linuxu... Stačí si vhodně definovat repozitáře a pak už můžu mezi instalovanými verzemi software téměř libovolně "surfovat" nahoru či dolů na pár kliknutí. Týká se to přitom veškerého sw, který je z repozitářů buď už instalovaný, nebo je v nich dostupný...

To je sice pravda, ale když je člověk nucený pracovat s Windows tak je to utrpení. Ještě za dob funkční podpory XP jsem měl na jednom stroji vše : UBuntu s XP-čkama a AOO + LO. Takže jsem ladil na Linuxu jen LO a na XP LO + AOO. To už nemůžu. Potýkám se s problémy které by pod Linuxem nebyly a já bych měl dávno hotovo. Takhle musím dělat na W7 a testovat na W10. LO tady dělá psí kusy - mám za to, že jen proto aby MS mohl ukazovat jako špatně se pracuje s free softem  - kupte si raději kvalitu. Podívejte se kolik funkcí přibývá v Basicu pro VBA a je jasné kam LO směřuje - přímo do MS análu. AOO je téměř mrtvé. Snad proto, že až zanikne bude po ptákách. LO bude na cloudu a souvislost s Open source bude ve trojitých uvozovkách.

Editoval neutr (10. 11. 2018 17:54:31)

#10 10. 11. 2018 18:39:24

JirkaZ
Člen

neutr: já Vás naprosto chápu, díky Bohu nejsem nucený pracovat s W, ani s ničím jiným a svobodně si můžu vybrat.

K té chybovosti: na jednu stranu si nedělám vůbec žádné iluze o M$, ani o jejich metodách a nevylučoval bych ani úmyslné destrukční zásahy libovolným způsobem. Nicméně si myslím, že potíže mohou souviset spíš s dnešní obecnou snahou o "novinky" a "pokrok" za každou cenu, přičemž skutečný smysl těch pochodů bývá nulový.

Pravidlo "u něčeho zůstat a dotáhnout to k co největší dokonalosti" je zapomenuto ve prospěch povrchních a nesmyslných efektů, které pro praktickou práci nemají význam, nebo často dokonce škodí. Sotva si člověk stačí zvyknout na jednu věc, už je "stará" a nahrazuje se jinou...

Jo jo, svět je nemocný... Otázka je, jak moc to, co jsem popsal výše, chtějí normální lidi a nakolik to je médii každodenně omílaná zhovadilá póza.

Zápatí