Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 6. 2009 12:42:27

MOON
Člen
Registrace: 1. 5. 2005
Příspěvků: 2

Hromadná pošta-barvy z databáze

Potřeboval bych v případě použití hromadné pošty na základě nějakého parametru v databázi měnit barvu podkladu políčka v tabulce uložené v dokumentu. Pro Calc existuje funkce, která pomocí podmínky může měnit barvu pozadí buňky. Tato funkce však ve Writeru není k dispozici (hlásí chybu). Neví někdo jak na to? Parametr v databázi si mohu definovat bez omezení.

Offline

#2 20. 6. 2009 22:50:57

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Hromadná pošta-barvy z databáze

Můžete, prosím, podrobněji popsat, jakou funkci jste v Calcu používal? Nebo to bylo Podmíněné formátování? Píšete, že chcete měnit barvu pozadí v tabulce v textovém dokumentu - a tabulka má být součástí dopisu? Díky za upřesnění.

Offline

#3 27. 6. 2009 14:31:23

MOON
Člen
Registrace: 1. 5. 2005
Příspěvků: 2

Re: Hromadná pošta-barvy z databáze

V Calcu jsem používal funkci STYLE (tedy v podstatě podmíněné formátování). Tabulka je součástí textového dokumentu a je vyplňována z dotazu z MySQL. Jedná se v podstatě o tisk obalů na média, které jsou popisovány daty z databáze. Kromě textu bych potřeboval barevné značení podle typu obsahu média. Prozatím to mám řešeno tak, že pro každou barvu mám jinou šablonu a pomocí dotazu tisknu obaly se stejným barevným označením. Ale to se mi nelíbí...
Mám představu, že spuštěním úlohy se vytisknou všechny obaly se správným barevným označením najednou. V budoucnu i s obrázky...

Offline

Zápatí