Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 6. 2009 13:31:25

majkl
Člen
Registrace: 17. 6. 2009
Příspěvků: 5

Vstupní pole

Zdravím,

jsem asi slepý.

Mám dokument z MS wordu. Je to formulář, OO ta místa, která se vyplňují, ukazuje jako "Vstupní pole". Ve Wordu se obsah upravuje přímo v dokumentu, je vidět, jak ten dokument pořád celkově vypadá. v OO a) vůbec nevím, jak tohle vstupní pole vložit, když chci přidat další vstupní údaj? b) se editace obsahu otevírá v extra okýnku, kam člově napíše text a až po OK se to změní v dokumentu a je vidět výsledek. Chtěl bych, aby se obsah editoval přímo v dokumentu, jak to umí Word.

Nějaký nápad?

Díky, majkl

Offline

#2 17. 6. 2009 14:07:36

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vstupní pole

... databázové formuláře v textovém editoru ... po každý když to vidím tak mám chuť někoho zmrzačit. A bohužel nevím jak vám pomoci.

Offline

#3 17. 6. 2009 14:23:11

majkl
Člen
Registrace: 17. 6. 2009
Příspěvků: 5

Re: Vstupní pole

Databáze tam není k ničemu, je potřeba to jen vyplnit, vytisknout, konec.

(A dokument by zároveň nemělo být možné měnit jinak, než zeditováním těch polí.)

Offline

#4 17. 6. 2009 14:42:33

pribanf
Člen
Místo Zábřeh
Registrace: 20. 10. 2008
Příspěvků: 11

Re: Vstupní pole

majkl napsal(a)

Zdravím,

Mám dokument z MS wordu. Je to formulář, OO ta místa, která se vyplňují, ukazuje jako "Vstupní pole". Ve Wordu se obsah upravuje přímo v dokumentu, je vidět, jak ten dokument pořád celkově vypadá. v OO a) vůbec nevím, jak tohle vstupní pole vložit, když chci přidat další vstupní údaj? b) se editace obsahu otevírá v extra okýnku, kam člově napíše text a až po OK se to změní v dokumentu a je vidět výsledek. Chtěl bych, aby se obsah editoval přímo v dokumentu, jak to umí Word.

Myslíte dokument jako například podací lístek (ke stažení ze stránek české pošty?)
S tímhle jednoduchým dokumentem - vyplněním - jsem bojoval dost dlouho. Výplňování přes vyskočené okýnko je otrava, ale nakonec to jde si zvyknout. Po nějaké době jsem do toho dokumentu šel snovu, ale s jinou  (vyšší verzí OOO) a už to fungovalo jako ve wordu - píše se do polí, žádný okno (v 2.4 vs 3.1). Možná je to nejjednodušší řešení.

Offline

#5 17. 6. 2009 20:38:22

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Vstupní pole

Zkusil jsem vyplňovat stejný dokument (podací lístek České pošty). Po otevření se ve vstupních polích zobrazují čtverečky, které asi mají odpovídat počtu vyplňovaných znaků. Myší si označím celé první pole a "čtverečky" přepíšu údajem. Pak už jen snadno tabelátorem přeskočím na další pole a hned vyplňuju (tj.pořád přepisuju "čtverečky" :-) ). Úpravy jsou v dokumentu vidět hned, pole se automaticky rozšiřují při psaní delšího textu. Tisknou jsem nezkoušel, ale náhled byl úplně v pořádku (používám GoOO 3.1.0)

Offline

Zápatí