Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 6. 2018 16:21:29

JPT
Člen
Registrace: 17. 6. 2018
Příspěvků: 14

Jak zobrazit správné číslo v buňce stejné jako veVstupníŘádce?VYŘEŠENO

Když si v libre office calc (Verze: 5.4.7.2 (x64))otevřu sešit.xlsx, kde má být v buňce číslo 0,0000936114742268 , tak se tam zobrazí 9,36114742268E-05 . Můžu sice upravit formát, tak, aby se to zobrazovalo správně, ale já bych chtěl, aby se to zobrazovalo správně bez zásahu do dokumentu. Zkoušel jsem to v tabulkách google a tam se to zobrazilo správně. Neni na to nějaké nastavení programu, aby se to zobrazovalo správně ?


Obrázek

Editoval JPT (18. 6. 2018 10:04:00)

Offline

#2 17. 6. 2018 18:02:41

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak zobrazit správné číslo v buňce stejné jako veVstupníŘádce?VYŘEŠENO

Otestujte nejprve NÁSTROJE > MOŽNOSTI LIBRE OFFICE CALC > VÝPOČTY > ZAŠKRTNOUT VOLBU PŘESNOST PODLE ZOBRAZENÍ.


Ještě by pomohlo NÁSTROJE > MOŽNOSTI LIBRE OFFICE CALC > VZOREC > Podrobné nastavení výpočtů a zvolit vlastní. Tím by mělo být docíleno zrušení implicitního nastavení, nebo na stejné kartě přepočítávání při načtení souboru EXCEL 2007 a novější.


Správná cesta by měla být ve vlastním stylu - formát čísel a nastavit výchozí styl pro výchozí šablonu.


Když by to nepomohlo tak se musí do NÁSTROJE > MOŽNOSTI LIBRE OFFICE > POKROČILÉ > tlačítko dole na stránce EXPEERTNÍ NASTAVENÍ. Tam by se to muselo dohledat pod heslem "format" > najít Calc a cell, nebo number.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 18. 6. 2018 10:01:44

JPT
Člen
Registrace: 17. 6. 2018
Příspěvků: 14

Re: Jak zobrazit správné číslo v buňce stejné jako veVstupníŘádce?VYŘEŠENO

Tak nepomohlo nic z toho, ale zkusil jsem
"NÁSTROJE > MOŽNOSTI LIBRE OFFICE CALC > VÝPOČTY > Omezit počet desetinných míst pro obecný formát čísla" nastavil jsem na maximum 20 a to pomohlo.


V nápovědě je toto: Můžete určit maximální počet desetinných míst, který se v buňkách zobrazuje jako výchozí pro formát čísla Standard. Není-li povoleno, buňky s formátem čísla Standard budou zobrazovat tolik desetinných míst, kolik šířka sloupce dovolí.


Člověk by řekl, že když to neni povolené, tak je to neomezené, ale tak možná je to špatný překlad nebo to chybně pracuje.

Offline

#4 18. 6. 2018 10:21:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak zobrazit správné číslo v buňce stejné jako veVstupníŘádce?VYŘEŠENO

Faktem je, že není úplně logické, aby se některá čísla zobrazovala v běžném formátu (tak jak je na ukázce vidět) a jedna (nebo více) položek měla vědecký formát.


Možná to souvisí s iracionálními čísly, nebo odlišným formátem z převodu. Ale stálo by za to otestovat jestli by se to také projevilo při uložením xlsx do formátu ods. Lze to zpětně uložit do Excelu pokud by bylo potřeba. Tipoval jsem spíš převod z Excelu, ale faktem je, že nejde o převod jen emulaci. Takže ani to není příliš relevantní.


Navíc jak uvádíte z nápovědy je zřejmé, že to souvisí

nápověda napsal(a)

čísla Standard budou zobrazovat tolik desetinných míst, kolik šířka sloupce dovolí.

s nastavením zobrazení podle šířky sloupce. Omezení počtu jako podstata je dost divné - téměř v protikladu s výrazem omezení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 18. 6. 2018 10:42:31

JPT
Člen
Registrace: 17. 6. 2018
Příspěvků: 14

Re: Jak zobrazit správné číslo v buňce stejné jako veVstupníŘádce?VYŘEŠENO

Když si otevřu Calc (Nový sešit) a překopíruju nebo opíšu tam to číslo teď, tak po zůžení sloupce to zobrazuje v blbém (asi teda vědesckém) formátu. Dělá to ale jen, když jsou za desetinnou čárkou 4 nuly a víc, když tam jsou jiná čísla tak je to OK. Tak to bude asi bug.

Editoval JPT (18. 6. 2018 10:43:02)

Offline

Zápatí