Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 23. 2. 2018 06:36:58

jik
Člen
Registrace: 28. 6. 2009

zvýraznění aktuální buňky

Zdravím,
na OpenSuse Leap 42.3, LO 5.3.5.2 změnil proti předchozím verzím trochu vzhled. Zaniklo jakékoliv zvýraznění aktuální buňky (dříve na ní byl rámeček) - dnes vlastně postavení kurzoru jen 'odhaduji' podle zvýraznění v záhlaví sloupců a řádek. Nenašel jsem, jak to nastavit, ani v nabídce Nastavit, ani v nabídce Nástroje > Možnosti. Nevíte, jak toto znovu zapnout?

#2 23. 2. 2018 08:02:32

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: zvýraznění aktuální buňky

Já jsem se s tímto fenoménem také setkal, a sice jak na Ubuntu, tak na Windows. jednalo se ale o dočasný stav když se systém nějak přetížil, nebo zasekl. Prostě z ničeho nic po nějaké operaci zůstaly označené pouze hlavičky sloupců a řádků.
     Většinou se to samo opravilo po vypnutí a restaru LibreOffice. Stávalo se mi to zejména u LibreOffice, ale také jsem to určitě zaznamenal někdy na Apache Open Office. Verze už si nepamatuji, ale řekl bych že se to projevilo možná ve všech které jsem v posledních pár letech používal.

Je možné že je chyba už v repozitáři, ale doporučil bych spustit znovu instalaci LO - zadat opravit, ale jak se to dělá na OpenSuse nevím. Potom když by to nepomohlo máte jistě možnost stáhnout si nezávislý balíček a ten spustit. Samozřejmě před tím otestovat znovu repozitář jestli to tam není už opraveno.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí