Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 11. 2017 13:04:29

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Tisk tabulky s nadpisy pro každý řádek

Mám tabulku s nadpisy sloupečků. Potřeboval bych tisk udělat tak, aby se u každého řádku vytiskl nadpis, aby když to rozstříhám, tak aby na každé části bylo vidět, co který sloupec je. A taky, aby nebyl každý řádek na novém papíře, ale aby bylo třeba 4-5 řádků /s těmi nadpisy/ na jedné stránce a já šetřil papír. Někdo nějaký nápad? Děkuji.

Offline

#2 13. 11. 2017 14:09:45

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Tisk tabulky s nadpisy pro každý řádek

To není problém. Mám představu, že je to něco jako výplatní páska. Dříve se to tak dělalo. Úplně vlevo bylo jméno a příjmění, číslo zaměstnance a následovaly různé údaje o mzdě. Na komci bylo k výplatě. Dělalo se to na šířku A4 a účetní dala co nejmenší řádkování. Vešlo se tam hodně - asi 15 i víc lidí a každý měl nadepsáno co je to za částku - ale vlastní částka se musela dopsat.
     Byla na to potřeba mašina s "perličkou" a takovou mělo jen pár lidí. Takže většinou se to napsalo jen jako hlavičkový soubor, cyklostylovalo se to a ti kdož vhodný stroj neměli opisovali ručně přes 2 kopíráky do kolonek (já byl samozřejmě také takový nešťastník - 120 lidí :-)


     Takže řešením je šablona která na každém lichém řádku opakuje hlavičku. Na každém sudém se buď zapisuje, nebo lépe načítá z nějaké databáze. Ta může být koncipována různě, ale také například jako soubor sešitu.
     Existuje sice systémové řešení pro opakování hlavičky, ale jen na každé tiskové straně nahoře (a třeba vlevo) pouze 1x. Takže řešení je docela jednoduché. Spíš se jedná asi o velké soubory a ne jen o několik desítek položek (lidí, žáků ap.).



     Jde spíš o Vaši představu jak by se to nejlépe hodilo (líbilo) Vám. Je možné udělat šablonu která načítá z jiného souboru celkem běžné koncepce - respektive šablona je shodná se zdrojem, jen prostřídává řádek zápisu se řádkem záhlaví. Šablona je utvořena na tiskovou stránku a načítá se pomocí OFFSET() - tedy naráz jen změnou jediného čísla.


     Naučil jsem se také trik se vzorci kterými pložím mezi stávající řádky 1 nebo více prázdných které pak načtu a spojím do jediného souboru. Tohle se hodí pro jednorázové akce kde je šablona zbytečně pracnou záležitostí.


     Dnes už tento trik umím naprogramovat stejně jako šablonu. Takže nabízím :
A : - Vytvoření vzorové šablony s načítáním fiktivní databáze,
B : - Makro které proloží existující seznam ob řádek a do něj načte hlavičku. Je celkem jedno kolik řádků i sloupců je zadáno.


     Pokud máte zájem tak popište lépe kolik řádků, sloupců, jaký formát tisku (pokud je to na tisk) - tedy naležato/nastojato. Respektive jak mají být oddělené jednotlivé sekce. Například 300 řádků proložit a rozdělit do 10-ti souborů vzdálených od sebe 3 prázdné řádky ap.
     U makra by mne nezajímalo vůbec nic, jen to aby v prvním řádku byly hlavičky a aby byla tabulka plná - aby tam nebyly mezery v řádcích. Dokonce by nebyl ani problém zalomit 1 řádek s mnoha sloupci do 4 řádků tak aby se vešly na A4 nebo jiný formát.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 11. 2017 16:56:20

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: Tisk tabulky s nadpisy pro každý řádek

Děkuji za nabídku, ale takhle bych to nechtěl. Možnosti:

1/ takže LO tohle sám neumí, že? Chápu to dobře?
2/ Neexistuje náhodou nějaký plugin?
3/ Jak toto udělat ve spolupráci s Writerem přes "hromadnou korespondenci"? Stačí mi odkaz na řešení
4/ Nějaká aplikace mimo LO, která prostě vezme třeba CSV a udělá jednoduchý text s požadovanými vlastnostmi?

Děkuji.

Offline

#4 13. 11. 2017 18:03:01

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Tisk tabulky s nadpisy pro každý řádek

1) neumí
3) neznám vaši potřebu, ale myslím, že zbytečné
4) pokud máte data v LO, proč řešit další aplikaci - makro je na to ideální
Jde to ale udělat i vzorcem, kde si odkazem na původní tabulku vytvoříte požadovaný vzhled např. v jiném listu, pro váš případ =IF(ISODD(ROW());INDIRECT("A1");INDIRECT("A"&ROW()/2+1))

Offline

#5 14. 11. 2017 12:05:06

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: Tisk tabulky s nadpisy pro každý řádek

4) =IF(ISODD(ROW());INDEX(List1.$A$1:$Z$100;1;COLUMN());INDEX(List1.$A$1:$Z$100;ROW()/2+1;COLUMN()))


LibreOffice 5.4.

Offline

#6 14. 11. 2017 16:01:02

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: Tisk tabulky s nadpisy pro každý řádek

Jo, to funguje :-)
Díky.

Offline

Zápatí