Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 10. 2017 11:24:26

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Porovnání dat ve sloupcích a zkopírování dat

Zdravím,
prosím o radu, níže i přikládám ukázkové soubory. Ve zkratce jde o to, že mám dva soubory, které sice mají v hlavním sloupci nazvaném „Fráze" v základu stejný obsah, ale jednak první soubor má více dalších dat (první soubor je pro celý obor, druhý je zaměřený jen na určitou kategorii) a dále jsou fráze v různém pořadí. Každopádně fráze ve druhém souboru jsou i v tom prvním větším. No a potřebuji z druhého (menšího souboru) zkopírovat data ze sloupce „Dimenze" k těm frázím, které spolu tyto dva soubory mají společné.


Vysvětlení obrázkem :-): https://blog.marekhnatek.cz/wp-content/ … 0/test.png
První, větší soubor: https://blog.marekhnatek.cz/wp-content/ … /1test.ods
Druhý, menší soubor (ze kterého chci zkopírovat data ve sloupci dimenze: https://blog.marekhnatek.cz/wp-content/ … /test2.ods


PODROBNĚJI
– mám dva soubory, které obsahují první hlavní sloupec s frázemi, které jsou sice v obou souborech stejné, ale v prvním souboru mají jiné pořadí než v tom druhém, první soubor má také v hlavním sloupci ještě další fráze, které nejsou ve druhém souboru, 
– první soubor má také více dat v podobě dalších sloupců s daty, ale druhý soubor má zase sloupec data ve sloupci dimenze 1, v němž první soubor zatím žádná data nemá, a ty bych chtěl zkopírovat do prvního souboru :-).

Editoval filius (23. 10. 2017 12:41:02)


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#2 23. 10. 2017 12:31:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Porovnání dat ve sloupcích a zkopírování dat

filius napsal(a)

Zdravím,
..................
Druhý, menší soubor (ze kterého chci zkopírovat data ve sloupci dimenze: https://blog.marekhnatek.cz/wp-content/ … test2.ods)
....................................

     Tohle mi opakovaně hází chybu Chyba 404 – Nenalezeno a je tam předvolební propagace čímž celkem pochybují o tom co jste nám chtěl ukázat. Stejně tak váhám nad tím, že nějak hodláte propagovat OpenOffice. Projel jsem FB a Twiter - pochopitelně Vaše stránky ale všude jen propagace SEO.
     Ono to není pro toto fórum důležité že chcete (nejspíš čase budoucím) pomoci lidem v oblasti internetové propagace a komerce což je asi jediný účel takových prohlášení. Možná jsem nehledal důsledně a někde může být zmíňka o LO nebo AOO.
     Já vím že byste měl být celkem zkušený uživatel který totéž uvádí hodně dlouho. Ale osobně jsem se setkal z Vaší strany jen s celkem podivným přístupem automatických odpovědí a v důsledku jsem dostal dojem že já od Vás žádám něco ačkoliv tomu bylo naopak.


      Tímto Vás nechci kritizovat ale dostal jsem dojem, že je to jen jedna z Vašich metod jak se zpropagovat. Dotazem se dostanete na přední místo a chvíli lidé budou klikat na to co odkazujete aby zjistili co že jim nabízíte. Možná někoho napadne že tím dostáváte možnosti s podobou použití zpětných odkazů a pro to možná vůbec o žádný problém nejde. Podle mne jen sčítáte přístupy těch kdo byli zvědaví a naklikali se Vám na zadaná URL. A tohle myslím opravdu Vážně.


      Takže pokud chcete opravdu pomoci s vyřešením reálného (nikoliv fabulovaného) problému odpusťte si ty reklamní hyperlinky a zřejmě málo seriózní tvrzení že hodláte propagovat naše kancelářské balíky.


      Musíte si přiznat, že na odborníka jste zadání pokazil a není zřejmě možné dopátrat se čeho že Vám je potřeba. Takže zadání udělejte seriózněji a opravdu co nejlépe tak aby bylo možné nějaké řešení opravdu hledat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 10. 2017 12:40:42

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Re: Porovnání dat ve sloupcích a zkopírování dat

– u adresy druhého souboru jsem omylem přidal závorku na konci, proto to hodilo 404
– žádná předvolební propagace to z mé strany není. Mám na webu banner z https://nenalezena.cz, kterou si dříve firmy dávali právě na chybové stránky, a v banneru se propagovaly neziskovky. To, že teď to propaguje někdo jiný, já neovlivním. Každopádně děkuji za tip, dám to pryč.

Vaši kritiku nechápu. Je to normálně položený dotaz. Libreoffice normálně propaguji na svých školeních namísto OpenRefine nebo Excelu, které právě používá drtivá většina lidí.

neutr napsal(a)
filius napsal(a)

Zdravím,
..................
Druhý, menší soubor (ze kterého chci zkopírovat data ve sloupci dimenze: https://blog.marekhnatek.cz/wp-content/ … test2.ods)
....................................

     Tohle mi opakovaně hází chybu Chyba 404 – Nenalezeno a je tam předvolební propagace čímž celkem pochybují o tom co jste nám chtěl ukázat. Stejně tak váhám nad tím, že nějak hodláte propagovat OpenOffice. Projel jsem FB a Twiter - pochopitelně Vaše stránky ale všude jen propagace SEO.
     Ono to není pro toto fórum důležité že chcete (nejspíš čase budoucím) pomoci lidem v oblasti internetové propagace a komerce což je asi jediný účel takových prohlášení. Možná jsem nehledal důsledně a někde může být zmíňka o LO nebo AOO.
     Já vím že byste měl být celkem zkušený uživatel který totéž uvádí hodně dlouho. Ale osobně jsem se setkal z Vaší strany jen s celkem podivným přístupem automatických odpovědí a v důsledku jsem dostal dojem že já od Vás žádám něco ačkoliv tomu bylo naopak.


      Tímto Vás nechci kritizovat ale dostal jsem dojem, že je to jen jedna z Vašich metod jak se zpropagovat. Dotazem se dostanete na přední místo a chvíli lidé budou klikat na to co odkazujete aby zjistili co že jim nabízíte. Možná někoho napadne že tím dostáváte možnosti s podobou použití zpětných odkazů a pro to možná vůbec o žádný problém nejde. Podle mne jen sčítáte přístupy těch kdo byli zvědaví a naklikali se Vám na zadaná URL. A tohle myslím opravdu Vážně.


      Takže pokud chcete opravdu pomoci s vyřešením reálného (nikoliv fabulovaného) problému odpusťte si ty reklamní hyperlinky a zřejmě málo seriózní tvrzení že hodláte propagovat naše kancelářské balíky.


      Musíte si přiznat, že na odborníka jste zadání pokazil a není zřejmě možné dopátrat se čeho že Vám je potřeba. Takže zadání udělejte seriózněji a opravdu co nejlépe tak aby bylo možné nějaké řešení opravdu hledat.


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#4 23. 10. 2017 13:08:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Porovnání dat ve sloupcích a zkopírování dat

Ok už je to dobré.
     Musím se ale zeptat v jaké relaci množství řádků (buněk) mohou data být.
Další věc - v jakém režimu se to má dělat. Z mého pohledu by to mohlo být v řádech milisecund podle načítání aktualizací, ale možná jen několikrát za den či týden a podobně.


     Jde totiž o způsob provázání mezi oběma sešity. Uvedu příklad - použijete pomocný list nebo jen úsek, který načte data z 2. sešitu. Z toho už vzorce snadno vytěží správné přiřazení do tabulky 1.
     Konkrétní propojení je možné odkazem který se nastaví na aktualizaci v určitém časovém cyklu. Také lze udělat vazby jinak - například vložením OLE. Do pomocného listu který nemusí být vidět se načte druhý sešit celý.
     Nemluvím o makrech nebo databázi (myslím tím skutečně program Base) ale o snadném provedení pomocí vzorců. Takže o tom co se dá dělat by se dalo napsat mnoho stran. Vše se celkem vyjasní pokud upřesníte objemy a frekvence načítání, respektive jak to hodláte realizovat dle svého předpokladu.

Editoval neutr (23. 10. 2017 13:11:26)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 23. 10. 2017 16:25:19

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: Porovnání dat ve sloupcích a zkopírování dat

Toto by se dalo řešit použitím funkce vlookup v test1 s odkazem do test2 (např. =VLOOKUP(A2;'file:///d:/test2.ods'#$List1.$A$2:$F$4;2;0)

Offline

Zápatí