Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 10. 2017 08:57:44

yetty85
Člen
Registrace: 19. 10. 2017
Příspěvků: 6

výpis dat z různých listů na základě výběru rozbalovacího menu

Dobrý den
potřeboval bych poradit s následujícím.

vzorový soubor: https://drive.google.com/open?id=0B0xsR … 3lIdTlZMzA

Jedná se o výpis položek dané receptury nápoje a následný výpočet množství ingrediencí na konečné množství nápoje. (na listu receptura)

Soubor obsahuje další listy s položkami receptury jednotlivých nápojů na množství 1l + prázdné kolonky pro případné přidání další položky(napoj1,napoj2).

Na listu receptura by si uživatel vybral jaký druh nápoje chce, poté by se mu do tabulky níže vypsaly jednotlivé položky receptury (Název/množství na 1l/jednotka).

Další krok už je doplnění požadovaného množství nápoje do kolonky množství na: XX l a výpočet potřebného mnošžství ingrediencí (tento krok už by pro mě nebyl takový problém).
Nevím, když bych měl pak více druhů nápojů, zda může být každý na svém listu nebo by vše mělo být na jednom listu.

Pokoušel jsem se něco podobného najít ale moc jsem neuspěl, když už jsem něco nalezl, tak jsem se ve vzorcích ztrácel.
Prosím o radu jak na to.

Offline

#2 19. 10. 2017 10:53:10

kabi
Člen
Registrace: 1. 6. 2017
Příspěvků: 167

Re: výpis dat z různých listů na základě výběru rozbalovacího menu

řešit to lze různě (jak píšete, např. receptury na samostatných listech nebo v jednom listu). Pro ten odkazovaný případ by měl stačit vzorec =INDIRECT("'"&$B$3&"'.A"&ROW(A7)-3;1) vložený do buňky A7 a rozkopírovaný do dalších. Toto ale předpokládá, že název listu s recepturou bude shodný, jako název nápoje. Obdobně by to bylo pro sloupce B a C a vzorec pro celůkové množství si již dopočítáte.

Offline

#3 19. 10. 2017 12:20:52

yetty85
Člen
Registrace: 19. 10. 2017
Příspěvků: 6

Re: výpis dat z různých listů na základě výběru rozbalovacího menu

Velice děkuji, funguje jak jsem si představoval.
Mohu jen poprosit, jde jen o kosmetickou vadu, tam kde vzrorec nevezme žádnou hodnotu z listu nápoje tak vypíše 0. Šlo by úpravou kodu aby ta buňka zůstala prázdná?

Offline

#4 19. 10. 2017 13:32:24

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: výpis dat z různých listů na základě výběru rozbalovacího menu

nulové hodnoty lze řešit čtyřmi způsoby:
(1) podmínka =if((váš vzorec)=0,"",(váš vzorec))
(2) přidání mezery =(váš vzorec)&" "
(3) nebo v nastavení vyškrtnout zobrazování nulových hodnot
(4) nebo pomocí podmíněného formátování nastavit bílý text, pokud je v dané buňce nulová hodnota.


LibreOffice 5.4.

Offline

#5 20. 10. 2017 05:13:56

yetty85
Člen
Registrace: 19. 10. 2017
Příspěvků: 6

Re: výpis dat z různých listů na základě výběru rozbalovacího menu

Díky moc za vyřešení mého problému. :-)

Offline

Zápatí