Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 10. 2017 14:02:21

serpico
Člen
Registrace: 7. 9. 2017
Příspěvků: 3

Zprostředkovatel Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 není registrován v místním po

Dobrý den,
potřeboval bych poradit po aktualizaci windows 10 64 bit mi začal program nicelabel pro tisk štítků psát tuto hlášku "Zprostředkovatel Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 není registrován v místním počítači" při připojení tabulky z které tahám data...
Vygoogllil jsem, že mám nainstalovat AccessDatabaseEngine_X64 ale to nepomohlo sad Děkuji za radu.

Offline

#2 12. 10. 2017 15:32:09

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,465

Re: Zprostředkovatel Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 není registrován v místním po

Pokud jste se nespletl tak jste na fóru které se zabývá kancelářskými aplikacemi Libre Office a Apache Open Office. Uvedené udělátko AccessDatabaseEngine_X64 v našich balících není potřeba.


     Máme vlastní prostředí :
Postup - Zavoláte SOUBOR > NOVÝ > ŠTÍTKY (PODOBNĚ VIZITKY).
     Samozřejmě to musíte nadefinovat popřípadě načíst jako hotovou šablonu, což se dá udělat i s výstupním souborem z MSO (který obsahuje hotovoý soubor). Pokud se Vám to nechce upravovat, konvertovat ap. - stačí jednoduše načíst screen obrazovky, ořezat a uložit jako šablonu objektu kresby. Ale udělat si vzor znamená minimum práce - nanejvýš kompilovat grafiku a tvar písma obsahu a tak dál.

Editoval neutr (12. 10. 2017 15:32:34)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 10. 2017 15:46:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,465

Re: Zprostředkovatel Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 není registrován v místním po

Popřemýšlel jsem proč by to měl být zdroj MSO a napadlo mne že by mohlo jít o štítky s automaticky generovaným čárovým, QR kódem, nebo nějakým unikátním klíčem pro označení spisových materiálů.
     Takové šablony zřejmě zatím pro ODF neexistují, ale dají se udělat. Nejprve by to chtělo prohledat rozšíření (šablony) která mohou být v repozitářích Open Office nebo Libre Office.


     Pokud by šlo o tento typ šablony pomohu s vytvořením, ale bude to extensions nebo template pro všechny uživatele. Z mého pohledu je to velmi potřebná funkcionalita na kterou jsem narazil v souvislosti s činností státní správy. Může to být ale jen pro účely drobné výroby, eshopy a podobně.

Editoval neutr (12. 10. 2017 15:47:43)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí