Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 8. 2017 09:40:15

minimar100
Člen
Registrace: 23. 8. 2017
Příspěvků: 2

Vložit nový riadok

Dobrý mám  problém s vložením riadku hlási mi "vyplnené bunky v liste nie je možné posunúť"
áno vkladal som bunky kde je možné vybrať zo zoznamu mien. Potrebujem aby to tak aj nadalej zostalo
a potrebujem vkladat nové riadky... Vtip je v tom že mazať sa dá ale vkladať nie.

vie niekto ako na to?

ďakujem za pomoc

Offline

#2 23. 8. 2017 10:44:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vložit nový riadok

Toto je zřejmě důsledek uzamčení listu a buněk. Přičiny mohou být zhruba 2.
     Je otázkou jak máte nastavenu ochranu buněk. Když list odemknete měly by jít vkládat řádky - pokud náhodou nemáte poslední řádek nějak vyplněný.
     Pokud máte v posledním řádku nějakou vyplněnou buňku - není možné vkládat. z principu. Takže zkontrolujte obsah posledního (posledních) řádku. Může to dělat i jen formát - tedy pozadí rámeček a podobně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 8. 2017 17:48:36

minimar100
Člen
Registrace: 23. 8. 2017
Příspěvků: 2

Re: Vložit nový riadok

nerozumiem asi pojmu vyplnená bunka, vlozil som stlpec s bunkami kde som pomocou data_platnost
vložil možnosť výberu z mien nasledne nemožem vkladat riadok.... potrebujem to z dovodu vkladania
nových názvov

Offline

#4 23. 8. 2017 19:14:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vložit nový riadok

Ten výběr "platnost dat" je zřejmě v jiném listu. Původní zdroj je definován jako oblast buněk. Běžně se dá navolit oblast buněk větší (povolit prázdné buňky) a položky připisovat na konec. Vlastní výběr (buňka platnost dat) se dá nastavit tak že se sám řadí podle zadání. Proto se zdroj řadit nemusí.
     Pokud tedy dáte například o 2 řádky více lze přidávat i řádky. Ovšem rozhoduje zda je oblast buněk také definovaná jako oblast dat z nabídky data jméno. Běžně není potřeba oblast pro "platnost dat" předem definovat jen zadat jako výběr.
     To co jsem popisoval před tím vycházelo z jiného předpokladu - o "platnosti dat" nebyla informace. Ale jde možná také ještě o něco jiného - možná že odkazujete na oblast načtených dat - dde (odkaz). To by nebylo nic divného.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí