Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 6. 2017 11:26:05

majtas.d
Člen
Registrace: 20. 1. 2009
Příspěvků: 9

Hlavní Dokument - obrázky a tabulky v textu - posun pozice

Máte někdo další zkušennost s Hlavním Dokumentem? v LO 5.2 a 5.3?

Dle dokumentace by měl být hlavní dokument tvořený dílčímy dokumenty identický, potud pokud má hlavní dokument stejně jako dokumenty do něj přiřazené stejnoustylistiku. Respektive pokud vychází z jedné šablony.

Problém na který jsem narazil je ten, že toto, zjevně není pravda. Pokud mám v dokumentu někam vložený objekt (rovnice, obrázek, tabulka), vázaný pozicí na odstavec nebo znak. A takto napozicované objekty mám nastavené tak aby je tech nějak smysluplně obtékal. a Věc opticky vypadala (tj pak vložený objekt odsunut např hornímu nebo dolnímu okraji textové oblasti.
V momentě kdy z těchto dokumentů sestavím Hlavní dokument (opět vše má stejnou šablonu), dochází k posunu textu. Styly odpovídají, ale někde dochází k nafukování Mezer mezi řádky, respektive odstavci.

Co jsem zatím vysledoval tak ač oboje je v jednou programu, se mezera pod a nad odstavcem ve stylu chová v běžném dokumentu DOT jinak než v hlavním dokumentu ODM!

Zatímco v běžném dokumentu se při styku dvou odstavců s různým odsazením od sabe zsapočítá to větší. U hlavního dokumentu se mi mezera sčítá. Všiml jsem si toho náhodně u záhlaví dokumentu, které bylo vyvedeno douřádkově ve smyslu "Název Knihy" \n "Název Kapitoly". Ale problém s postupným odsouváním textu a tím pádem na něj navázaných vložených objektů tím nezanikl. Takže někde ještě v textu přetrvává.

Problém se dá pravděpodobně "na vepřovo" obejít předefinováním mezer mezi odstavci, aby bylo na buď vždy před, nebo vždy pod. Ale to není systémové řešení.

Moje otázka je, má někdo podobnou zkušennost? Než začnu posílat další příspěvek do bugzilly rád bych eliminoval chybu na mojí straně.

Díky.

----

Projevuje se mi to na několika instalacích ve verzích 5.2.6 - 5.3.3.
Na systémech Win Xp-Win7, ale pochybuju, že tohle je vina systému.

----

[Edit1]
Problém otestován pozitivně i na AOO 4.1.3, chová se v konstce identicky, ale záhadným způsobem posouvá maličko jinak. Když vedle sebe odentický master dokument otevřu v LO a AOO a dám si vedle sebe dva náhledy téhož, je text v obou posouván jinak! V obou případech se jedná o ten samý dokument (resp dvě identické kopie) a v obou případech je v AOO i LO včleněna identická šablona dokumentu.

Jinak detekován druhotný problém se zpracováním oddílů v LO (v AOO zatím nepotvrzeno). Při zacházení s delším dokumentem (odhadem na 250 stran, detekováno to je na hlavním dokumentu okolo 400 stran), dochází při aktualizaci takovéhoto hlavního dokumentu ke vzniku artefaktů.

Paměti je přiděleno dostatek (navýšeno na cca 640 MB vyhrazené). Nisméně chování a management paměti pro danou sadu operací silně pčipomíná chování Wordu 97 při zpracování delších dokumentů. Rozložení textu na straně, není generováno dopočtem na základě chartakteristik, ale zdá se na základě vykreslení.

Algorytmus si pravděpodobně nehlídá zda a jak doběhlo vykreslení/přestránkování. Vznikají nesmysly typu prázdný sloupec, pro oddíl s více sloupci a nastaveným rovnoměrným rozložením, případně několik prázdných stran na nichž nebyl obsah z vložených dokumentů dogenerován (špatně napsaná paralelizace vygenerování stran z hlavního dokumentu?).

Silně mi to zavání tím, že generování stran, nikoliv jejich vykreslení, ale přímo rozložení objektů (tabulek, obrázků, sekcí), je provázáno přímo s grafickou knihovnou, což je zbytečný kotrmelec, pokud mám paraketry objektů, včetně valstností fontu definovány a známy předem.

Pokud je to skutečně takto hloupě provázáno s GL tak by mělo být při použití AOO sice lepší, ale neřešilo by to vlastní problém.
[/Edit1]

Editoval majtas.d (14. 6. 2017 14:27:32)

Offline

Zápatí