Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 24. 4. 2017 19:48:24

richcis007
Člen
Registrace: 24. 4. 2017

číslovaní strán - VYŘEŠENO

Dobrej večer!
Nedávno jsem si nainstaloval balíček OpenOffice a pracuji v něm na ročníkové práci.Kdýž mím dluhší obsah tj. na 2 strany a Úvod nemá být číslovanej, nejde mi odstranit patu, přesneji když zruším patu na Obsahu a Úvode, zruší mi to patu na všchných stránach. A když dám číslo strany do ramčeku, vo všechných patách se mi ukáže číslo strany. Keďže ja nepotřebuju samotnou patu jen na straně 3 a 4, nevím, jak ji odstranit běz toho, aby som změnil ostatní strany.

Editoval richcis007 (25. 4. 2017 17:06:20)

#2 25. 4. 2017 05:02:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: číslovaní strán - VYŘEŠENO

Tohle téma tady bylo už mnohokrát. Na této stránce máte kartu "hledat". Vyplňte dotaz pro Writer a zadejte hesla jako formát první strany, nebo ročníková, bakalářská, závěrečná, ... práce. Také formátování, vlastní styl ap. V drtivé většině je to tam obsaženo jako ústřední téma.

Na většině různých fór máte upozornění, že by se měly prostudovat nejprve starší a zejména vyřešené dotazy. Při vznesení nového dotazu by se to mělo napsat alespoň ve formě "nenašel jsem to v příspěvcích" a podobně. Toto konkrétní téma by však s podobným argumentem neuspělo.

Podobné téma se dá najít navíc také v článcích. Stačí přepnout na ČLÁNKY (modrý pruh) a tam je napravo v modrém pruhu okénko pro hledání. Je mi jasné že je snadnější zeptat se a nic neštudovat tak jak uvádíte ve svém dalším příspěvku - to ale není dobrá cesta ani obecný přístup k jakémukoliv problému. Přeji úspěch.

Podstata je v tom, že si musíte udělat vlastní formát stránky pro první stranu (podobně pro střední strany) a dát mezi svoje styly. Také dohledáte různé číslování od různého přerušení, nebo nastartování od určitého čísla.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 25. 4. 2017 17:05:13

richcis007
Člen
Registrace: 24. 4. 2017

Re: číslovaní strán - VYŘEŠENO

Děkuji za nápovědu, lenže už jsem to vyřešil jinak: rozdelil jsem súbor na dva súbory a v druhím súbore, kde byli informace a samostatná práce, jsem vložil čísla strán (jenže jsem v druhím súboře dal několko strán vepřed:-)). Je to aj tak, jak to robí uživatele balíčku Office.

Zápatí