Nepodařilo se připojit k serveru.
Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 
Nepodařilo se připojit k serveru.

#1 12. 2. 2017 12:55:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 2,481

Nestabilní Calc LO 5.3.0.3

Konkrétně ID sestavení: 7074905676c47b82bbcfbea1aeefc84afe1c50e1, OS WXP, potvrzena z části na Ubuntu 16 verze LibreOffice stable.


     Calc je docela nestabilní. Testoval jsem například rozšíření která jsem následně odinstaloval a došel k tomu, že se ztrácí některé nabídky. Konkrétně vstup na úpravu makre bez volání Správce maker. Ovšem nevím zda to bylo v souvislosti s testy rozšíření. Například po pádu obvykle usne stroj a je nutný restart. Asi po 5. pádu tohoto typu se ztratila historie z položky SOUBOR > poslední dokumenty.
     Dost rychle na to byl další pád systému a nyní se ztratila celá knihovna uložená mezi "Moje Makra Standard". Takto závažnou chybu jsem nikdy před tím nezaznamenal. Je potřeba uvést že Calc byl v obou posledních případech otevřen jako jediný program ve dvou oknech - vlastní Calc a potom Basic (z toho Calcu). Bohu žel stalo se to při ladění programu a dělal jsem banální testy. Takže žádné extra exponované paměti nebo procesy a přes to fatální kolaps.


     Pro mne to není tragické mám knihovny dobře založeny ale to nemusí mít jiný uživatel a příjde o mnoho práce. Proto spíš upozornění pro ostatní. Já používám nejnovější verze pouze na XP kde mám také jako na jediném OS a stroji Apache OpenOffice - a je to pro mne testovací nastavení kde zkouším zejména funkcionalitu Libre-Apache ale často zde také dělám věci pro fórum - jinde Apache nemám takže kvůli fóru jsem zde na XP dost často.


     Chyba zřejmě působí jako vir - já nyní přeinstaluji LO a jestli se to bude opakovat budu hledat kam až to sahá - určitě konfigurační soubory zřejmě v položkách osobního nastavení. Antivirem Avast jsem kontroloval - a žádný problém.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Nepodařilo se připojit k serveru.

Zápatí