Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 12. 2016 18:33:34

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

číslování od 4. strany

Našel jsem tady spoustu příspěvků na tohle téma, ale asi jsem slabomyslný nebo hodně navyklý na Wordovské řešení, prostě mi to nejde :-(


Mám hotový dokument, chci třeba od 4. strany začít číslovat od 4. https://drive.google.com/open?id=0Bw77y … kZIaFZxdzg. Zkouším jak šílenej dávat styly stránkám První strana. Podle návodů jsem pochopil, že "prvních" stran může být více, což je sice zvláštní, ale kdyby to fungovalo, tak proč ne. Zkouším dávat Levá , Pravá strana, což je pro mě sice také zvláštní, protože nic takového nepotřebuji, trochu to mate, raději bych tam měl třeba Výchozí, nebo nějaký svůj, ale proč ne. Zkouším vkládat Konce stránce s následujími stylem nějakým, ale nejde....


Myslím, že jsem vůbec nepochopil filozofii tohoto (dost mi v tom vadí to neštastné pojmenování stylů) a jednak i praktická výroba. A nejvíc mi vadí, když nedokáži odpovědět studentovi, který se mě na to ptá, to je prostě ostuda.... :-(

Díky za pomoc.

LO 5.2.0.4 na wxp i w7.

Editoval peekaa (15. 12. 2016 18:33:52)

Offline

#2 15. 12. 2016 21:55:37

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: číslování od 4. strany

Nevím jak snadné to je ve wordu, ale způsob v Open/Libre Office mi příjde logický. V dokumentu přiřadím těm stránkám, které nechci číslovat styl stránky bez číslování (připravený by měl být "Výchozí styl"). Na konci poslední strany bez číslování dám zalomit stranu a následující styl strany použít takový, který má číslování. Klidně si vytvořím nový styl stránky s názvem, který mi napoví (třeba "Číslovaný"). Myslím, že typicky v době psaní diplomek se tady podobný dotaz objevuje často.
Řešeno třeba tady:
https://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=3880
Nebo návod zde: https://www.openoffice.cz/navody/pokroc … 2-0-writer

Je vhodné číst i diskuzi pod článkem.
Pokud bys měl i tak problém, ukládám vzorový dokument: http://leteckaposta.cz/927641549
Netwalker

Editoval Netwalker (15. 12. 2016 22:11:45)

Offline

#3 15. 12. 2016 22:14:20

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: číslování od 4. strany

Jo tak takhle mi to funguje. Když na začátku je Výchozí a pak si vyrobím nový styl stránky např "číslování" a vložím zalomení následovaný tím stylem "číslování", tak pak to již funguje.

Ale když se snažím používat předdefinované styly První nebo Levá, Pravá strana, jak jsem tady četl v různých odpovědích, tak to mi prostě nejde.... Když mám za začátku Výchozí a pak na konci třetí strany vložím zalomení následováný Levou stranou, tak se mi vloží styl Levá/Pravá již od první strany (přepíše to ten Výchozí styl na začátku). Možná něco dělám blbě, ale to je asi ted již jedno.

Díky.

Editoval peekaa (6. 1. 2017 08:04:09)

Offline

#4 16. 12. 2016 08:28:03

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: číslování od 4. strany

to: peekaa
Je to zvláštní - teď jsem to zkoušel. Po třetí straně (styl Výchozí) jsem vložil ruční zalomení, styl Levá a vše je jak má být. Další strana (5) má styl Pravá. Když změním styl Levá - povolím zápatím přidám číslo strany, tak se číslují jen levé. Změním styl Pravá - číslo strany zarovnám vpravo, tak to funguje jen na těch pravých. Nevím, kde bys mohl dělat chybu. Možná dáváš "jen" Zalomení stránky? To pak zůstává stejný styl. Musíš použít "Ruční zalomení".
Netwalker

Offline

#5 6. 1. 2017 08:08:04

peekaa
Člen
Registrace: 10. 6. 2010
Příspěvků: 111

Re: číslování od 4. strany

to Netwalker: no jo, ale co je to Levá, Pravá? Většinou se tiskne neoboustranně, takže toto dělení je matoucí. Navíc většinou je potřeba např. od 4. strany dát číslování furt dál bez ohledu na to, jestli to je levá nebo pravá. Nebo se pak musí dělat číslování extra v Levém či Pravém stylu...

Editoval peekaa (6. 1. 2017 08:10:59)

Offline

#6 6. 1. 2017 08:20:43

Netwalker
Člen
Registrace: 20. 10. 2015
Příspěvků: 56

Re: číslování od 4. strany

to peekaa: nejsem až tak úplně odborník, ale použití Levá/Pravá je dle mně právě pro oboustranný tisk a následné svázání dokumentu. Typicky u hřbetu je větší okraj - jednou vlevo, pak vpravo. Tomu je uzpůsobeno i zápatí, kam se většinou umisťuje číslo strany (jednou vlevo, pak vpravo, číslování je kontinuální - jen se neobjeví číslo strany, pokud ho nevložíš).  Pokud chceš mít jednostranný tisk, tak samozřejmě nepoužívej styl Levá/Pravá - nadefinuj si vlastní styl stránky.

Editoval Netwalker (6. 1. 2017 08:24:17)

Offline

Zápatí