Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 7. 2016 09:29:26

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Přetažení textu do sousedního sloupce

Dobrý den,
lze nějak nastavit pole tabulky tak, aby se text, pokud je delší, vepsal do sousedního sloupce - tedy bez zalomení (tuším, že to takto funguje v Calcu) ? Jde mi v podstatě o to, že pro dva sloupce mám společný nadpis, ale nechce se mi slučovat vrchní buňky, protože to pak tabulku "rozhodí" a sloupce se pak hůře editují, takže bych zvolil toto nastavení a jen zrušil dělící čáru. Pole "Zalomení" v nastavení toku textu mám nezaškrtnuté. Děkuji

Offline

#2 13. 7. 2016 17:46:28

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Přetažení textu do sousedního sloupce

Formát > buňky > karta zarovnání.
     Tohle bývá implicitní nastavení. Když ale použijete před tím něco jiného, začne se to bez zjevného důvodu zalamovat. Pokuste se to přeformátovat. Reaguje to zalomením zejména na obsah sousední buňky do které by se měl text přesouvat. Ve vedlejší buňce stačí aby zůstal jiný než přednastavený styl a zalomí se to samo tak že se objeví značka - ale zalomený text se neprojeví zvětšením výšky řádku.
     Doporučuji nabrat formát někde kde je panenská (prázdná - implicitní formát) buňka a vložit vše do vedlejší buňky. Pak by měl obsah přetéct do té vedlejší.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 7. 2016 20:23:46

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Re: Přetažení textu do sousedního sloupce

Dobrý den, děkuji za odpověď, nicméně nepodařilo se mi podle toho problém vyřešit. I když jsem v prázdném dokumentu vytvořil obecnou tabulku, text se začne automaticky zalamovat. Mám OO 4.1.2

Offline

Zápatí