Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 6. 2016 13:33:47

alcan
Člen
Registrace: 23. 6. 2016
Příspěvků: 3

jak tisknout oboustraně ?

Ahoj, může mi někdo poradit jak se nastaví oboustraný tisk v Libre Office 5.1 ? Nikde jsem to nenašel a velmi mě to limituje. Díky.

Offline

#2 23. 6. 2016 18:06:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: jak tisknout oboustraně ?

Menu Formát > Stránky > Stránka. Vpravo máte možnost nastavit zásobník, zrcadlení a podobně. Ovšem bez nastavení v tiskárné to není nic platné. Na tiakárně pokud nemáte oboustranný tisk tak musíta tisknout nejdříve levé stránky, po vytisknutí balík otočit a vložit znovu do tiskárny a zadat pravé stránky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 6. 2016 20:56:21

alcan
Člen
Registrace: 23. 6. 2016
Příspěvků: 3

Re: jak tisknout oboustraně ?

Díky, ale popravdě té odpovědi moc nerozumím. Tiskárna to umí. Ve wordu jen zvolím v nastavení před tiskem, že chci tisknout oboustraně. Tady je to tedy jak ?Co vyberu ?


neutr napsal(a)

Menu Formát > Stránky > Stránka. Vpravo máte možnost nastavit zásobník, zrcadlení a podobně. Ovšem bez nastavení v tiskárné to není nic platné. Na tiakárně pokud nemáte oboustranný tisk tak musíta tisknout nejdříve levé stránky, po vytisknutí balík otočit a vložit znovu do tiskárny a zadat pravé stránky.

Offline

#4 24. 6. 2016 07:32:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: jak tisknout oboustraně ?

Existují tiskárny které vytisknou naráz obě strany stejného listu. Většina domácích tiskáren tohle neumí a pochybuji, že by je to Word naučil :-)
     Takže dáte tisknout jen liché, nebo sudé stránky. Po vytištění balík otočíte a tisknete ty opačné k původně lichým, nebo sudým. Tohle se nastavuje z menu SOUBOR > NASTAVENÍ TISKÁRNY > MOŽNOSTI STRÁNKY. Zde máte na výběr levé, pravé nebo příručku.
     Pokud byste měl k dispozici tiskárnu která vytiskne obě strany najednou tak to musíte nastavit na tiskárné. Zadáte dokument a pak volbu pro HW tiskárny. Myslím že je to celkem všechno pochopitelné. Jestli Word automaticky upravuje také tiskové nastavení tak to může být prima opruz.
     Nastavení formátu stránky se týká zejména grafické podoby a nikoliv jen tiskového nastavení HW. Ovšem při zadávání tiskové úlohy je to slovně téměř shodné. Takže když nastvavím formát pro "podobu", nemusím tím myslet nastavení tiskárny a mohu zvolit například tisk příručky. Když by to Word nastavoval automaticky, tak by se asi uživatel dost divil co mu to leze z tiskárny. Implicitní nastavení tisku bývá 1 stránka na 1 list (jednostranný tisk). Takže v tom Wordu bude asi také k formátu podvolba pro tisk ale to je vše co by se asi "sofistikovaně" mohlo dělat....


     Úprava formátu souvisí zejména s okraji a třeba číslováním. Pokud tedy nechceme speciální úpravy formátu, můžeme jít hned na volbu SOUBOR > NASTAVENÍ TISKÁRNY > MOŽNOSTI STRÁNKY. To je ale standard pro většinu programů které tisknou takže by Vás to mělo motivovat k hledání příslušného příkazu. Tyto příkazy bývají většinou vždy pod volbami MENU takže by hledání nemělo trvat dlouho.

Editoval neutr (24. 6. 2016 07:37:49)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí