Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 31. 5. 2016 11:15:52

Trambus
Člen
Registrace: 20. 2. 2013

Propojení Calc a Writer

Ahoj, měl bych prosím dotaz na zkušenější.

Rád bych propojil a vložil tabulku z Calcu do Writeru tak, aby když něco změním v Calcu, změnilo se i ve Writeru. Použil jsem k tomu odkaz DDE, ale po vložení ze naprosto změnil formát tabulky. Lze to vložit i nějak jinak aby to bylo propojené, ale zůstal zachovaný formát? Vložení OLE objektu mi nefunguje, tam se vloží stejný formát, ale při změně dat v Calc se nic ve writeru neprojeví (odkaz mám zaškrtnutý).

Díky za tipy.

#2 31. 5. 2016 12:11:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Propojení Calc a Writer

Jestli Vám postačí VLOŽIT > PLOVOUCÍ RÁMEC tak uvidíte "věrný obraz", ale můžete z něj jenom kopírovat.
     K editaci vloženého dokumentu by mělo sloužit vložit dokument. To ale v LO nefunguje ačkoliv to v minulosti fungovalo dobře. Ale lze to udělat opačně. Vložit do Calcu objekt Writeru a psát do něj. Ovšem netestoval jsem zda se to musí ukládat extra a podobně, nebo jestli se to uloží automaticky se zavřením Calcu, nebo smazáním objektu.
     Abych tohle fundovaně doporučil, musel bych všechny alternativy otestovat a nejen v LO, ale i v AOO. Na to čas nemám. Odrazuje mne to, že takové doporučení bude platit možná jen do vydání další verze ....
     Pokud skutečně takovou funkcionalitu potřebujete otestujte ji nejprve sám :- vložte nejdřív již otevřený objekt (Writer) abyste viděl zda jsou změny z Calcu zaznamenány, uloženy ap. Potom otestujte totéž do zavřeného Writeru.
     V obou případech lze vložit odkaz - klikačku která dokument otevře takže tímto můžete práci do určité míry vylepšit.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí