Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 3. 2016 22:31:54

envyca
Člen
Registrace: 16. 3. 2016
Příspěvků: 2

Počítání s parametry v závislosti na zvoleném prvku

Ahoj všichni smile Měla bych k vám prosbu a předem se omlouvám, zda se jedná o naprostou banalitu, ale pracuji s Calc nově a celý den jsem strávila čtením fóra, kde jsem řešení nenašla i z toho důvodu, že nevím, jak se daná problematika nazývá.

Na prvním listu v Calc mám vytvořený seznam prvků, které mají určité vlastnosti. Například  šířku, délku a výšku. Na dalším listu je tabulka, kde si v prvním sloupci zákazník vybere požadovaný prvek, například prkno, do druhého sloupce napíše požadovaný počet a automaticky se mu následně vypíše celková délka, šířka a výška těchto prken.

To, že si zákazník bude vybírat pouze z prvků z prvního listu jsem zadala pomocí Dat-Validity-Allow:Cell Range a vybrala sloupec z prvního listu, kde jsou prvky vypsané. (Nevím, zda je to tak správně, ale takový postup jsem našla. Určitě bych raději uvítala něco jiného, jelikož při počtu vyšším počtu prvků musí člověk chvíli pátrat) Avšak můj hlavní problém je, že nevím, jak se dostat k tomu, že se bude automaticky počítač s vlastnosti uživatelem vybraného prvku.

Nejsem si jistá, zda jsem popsala můj problém srozumitelně, ale snad se najde někdo, kdo to rozluští smile

Offline

#2 16. 3. 2016 22:46:10

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 670

Re: Počítání s parametry v závislosti na zvoleném prvku

není úplně jednoduché se v dotazu vyznat. K prohledávání tabulky slouží typicky funkce vlookup. Vyberu-li "prkno", tak je kritériem pro výběr "prkno", maticí je ta velká tabulka na prvním listu, přičemž prkno musí být v prvním sloupci. Další parametry toho prkna z daného řádku původní tabulky se pak určují indexem, což je vzdálenost od prvního prohledávaného sloupce. Dost info též v nápovědě.

Editoval ludviktrnka (16. 3. 2016 22:46:51)


LibreOffice 6.2.

Offline

#3 16. 3. 2016 22:58:38

envyca
Člen
Registrace: 16. 3. 2016
Příspěvků: 2

Re: Počítání s parametry v závislosti na zvoleném prvku

Děkuji za tak rychlou odpověď. Už jsem to zkusila a ano, funguje to smile Moc děkuji!

Offline

Zápatí