Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 2. 2016 13:02:21

peterp
Člen
Registrace: 11. 2. 2016
Příspěvků: 2

filter filtr podla farby VYŘEŠENO

Ahoj, mam zosit vytvoreny v MO s priponou .xlsx, v ktorom chcem pracovat pomocou OpenOffice alebo LibreOffice (tento momentalne pouzivam 5.0.4.2) tym sposobom, ze potrebujem stlpce filtrovat podla farby bunky alebo podla farby pisma v bunkach. Naozaj neviem ako na to. Vie mi niekto poradit prosim? Dakujem. Tu je link na screen http://uloz.to/xSfhCxow/snimka-jpg

Editoval peterp (13. 2. 2016 09:34:52)

Offline

#2 11. 2. 2016 16:39:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,368

Re: filter filtr podla farby VYŘEŠENO

Otestujte tohle : Třídění podle barev
     V sešitě je funkce která vytvoří napravo od buňky číslo barvy a ještě ve vedlejší buňce je číslo barvy písma. Postup je jednoduchý : - výběr úseku a do tohoto výběru zapíšete =BarvaPozadi(). Po ENTR se v úseku objeví čísla. Například pokud jsou obarvené buňky v úseku A1:A1000 vyberete úsek B1:B1000, napíšete =BarvaPozadi() + Entr.
     Ve sloupci B1:B1000 se objeví čísla barvy pozadí a ve sloupci C1:C1000 jsou čísla barev písma. Funguje to samozřejmě i na jedinou buňku.


Poznámka: - Tato funkce "BARVAPOZADI" není standardním prostředkem LibreOffice, nebo OpenOffice. Zápis je dán jako Case NonSensitive - je tedy jedno jestli zadáte =barvapozadi(), nebo =BARVAPOZADI(), a nebo =barvaPOzadi()....
     Uživatelé možná tuto funkci znají v jiné verzi. Takže pokud máte původní verzi (ta se chová jako vzorec - v buňce je stále vidět =BARVAPOZADI) tak si musíte vybrat. Pravdou je, že tuto relativně "novou" funkci můžete přejmenovat a bude fungovat stejně dobře. Původní funkce má informativní - textový výstrup do jediné buňky. Tato "nová" má číselný výstup do dvou vedlejších buněk. Je to samozřejmě dáno účelem. U této "nové" funkce jde o technickou přípravu pro vyhodnocení - k čemuž je číslo vhodnější. Funkce jsou určeny v lokálním sešitu. Volání z nadřazené knihovny (MojeMakra - nejčastěji Standard) nefunguje. Pokud chcete aby fungovaly nad všemi Calcy musíte předeklarovat funkci tuším na Global.


     Pro Váš případ když byste chtěl vyhodnocovat barvy v několika návazných sloupcích musíte vložit ty dva potřebné sloupce. Podle obrázku máte data ve sloupcích A, B, C. Potom potřebujete vložit 2 sloupce mezi A-B a také mezi B-C. Vypustit funkci a popřípadě Pomocné pracovní sloupce vystříhnout vedle - za úsek ABC tak aby se dalo třídit správně podle barev sloupců - to je na Vás..
     Samozřejmě barva písma bývá většinou dána jako "-1", ale může to být také u barvy pozadí. Ta mínus jednička znamená implicitní barvu. Používá se to málo kdy - proto většinou barvu písma nepotřebujete a můžete sloupec s touto barvou smazat.


     Problém můžete řešit buď nakopírováním funkce (makra) do původního sešitu Excelu - kde to bude pod AOO i Lo fungovat, nebo naopak zkopírujte úsek dat s barvami do toho vzorového Calcu. Obojí se možné. Jen dejte pozor ta funkce v Excelu bude fungovat jen pod AOO, LO ale nikoliv v MSO.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 2. 2016 10:46:38

peterp
Člen
Registrace: 11. 2. 2016
Příspěvků: 2

Re: filter filtr podla farby VYŘEŠENO

wau...klobuk dolu neutr...za tvoj odborny vyklad...dakujem...pojdem to vyskusat a dam spätnu väzbu...este raz dakujem

stiahol som si aj ten .doc ... funguje to...DAKUJEM za pomoc

Editoval peterp (13. 2. 2016 09:33:53)

Offline

Zápatí