Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 1. 2016 11:42:54

mrkev
Člen
Registrace: 8. 1. 2016
Příspěvků: 1

Pojmenování oblasti

Dobrý den, potřebuji poradit s pojmenováním oblastí. V sešitu mám několik podobných listů a chci v nich pojmenovat stejně některé buňky. Bohužel jsem nepřišel na způsob jak toho docílit, vždy dojde k tomu, že se označí nově pojmenovaná oblast. Přes nabídku Vložit-Název-Definovat podařilo zjistit, že některé jsou označené i názvem listu, ale jak k tomu došlo nevím...

Offline

#2 8. 1. 2016 11:54:33

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,453

Re: Pojmenování oblasti

Problém je v tom, že názvy oblastí by měly být unikátní. Uvědomte si, že na různých listech už existují stejné oblasti podle názvu sloupců a řádků. Nicméně něco málo udělat lze.
     Existují pojmenované úseky sešitu a pak ještě úseky označené jako databáze. V těchto dvou různých registrech byste mohl nadefinovat stejné jméno pro různé oblasti, ale to Vám asi nepostačí. Navíc se každý typ volá jinak.


     Možná když byste vysvětlil oč Vám jde, tak nabídneme řešení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 1. 2016 15:22:17

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 844

Re: Pojmenování oblasti

Kde se to děje. Zkuste trochu lépe popsat. Která program (vč. verze).

Jsou oblasti a jsou databáze. Systém je navíc občas zaměňuje (pokud se data sdílí s excelem)

Oblasti jsou globální a jsou vázané na list. Při zadávání lokálního jména calc kontroluje duplicitní jména (i podle mne zbytečně na jiných listech), ale při importu sešitu stejná jména na různých listech akceptuje. Potom je ve vzorci použito lokální jména jiného listu, je doplněno jménem listu.

Při kopírování listu se lokální jména kopírují normálně, globální se na kopii změní na lokální.

Ve verzi LO 5.0 2 ...
Funguje:
A) Definovat oblast jako globální, přejít do správce jmen (ctrl-F3) a změnit rozsah z globálního na příslušný list.
B) Vytvořit vzor listu s lokálně pojmenovanou oblastí a list pak zkopírovat podle potřeby.

Editoval lp. (8. 1. 2016 15:37:35)

Offline

Zápatí