Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 12. 2015 17:55:26

adyhas
Člen
Registrace: 10. 12. 2015
Příspěvků: 19

Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

Pokračování rozběhlého tématu http://forum.openoffice.cz/viewtopic.php?id=4108

Editoval adyhas (20. 12. 2015 10:25:19)

Offline

#2 17. 12. 2015 19:22:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

Podívejte se na to a popřípadě napište o úpravu
Vyhodnocení testem


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 18. 12. 2015 17:03:44

adyhas
Člen
Registrace: 10. 12. 2015
Příspěvků: 19

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

Páni, to je dobré, muselo to dát hodně práce (já bych to dohromady nedal). Děkuji, ale asi by mě za to kolega zabil (tabulku si předáváme a on na notebooku vidí tu tabulku jen po sloupeček K). Jemu by se to asi nelíbilo. Pro nás to je moc "složité". Ono je to spíše jen pro mě, kde mi v té tabulce vyskočí nějaká ta upomínka, kdybych něco přehlédl. Nicméně jde o to že to není to pravé ořechové.  Spíš by se hodilo jen v tom daném řádku např J1:O1 "upomínáno", když si do buňky J1 napíšu sám text "upomínáno telefonem,změna adresy" (funkce k prohledání buňky), bohužel nevím, jakou funkci na to zvolit, tohle je pro mé občasné zadávání funkcí již nad moje schopnosti.
Ještě prosím o objasnění, pokud použiji například funkci IF(něco;"ANO";"NE") v podmíněném formátování, tak to nevloží text vyhodnocení? Případně odkázat na nějaké téma, abych prostudoval? Děkuji.

Offline

#4 18. 12. 2015 18:08:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

- funkce jako vzorce pro podmíněný formát vrátí jen typ navoleného formátu - žádný text.
- Pro vyvvolání textové, nebo jiné odezvy (číslo, další funkce ap) se používají normální vzorce.


     Pokud tam bude jen jedna poznámka v podobě textu (nesmí to být například datum v číselné podobě, nebo číslo) tak jak popisujete, pak stačí do polí ve sloupci "P" vykopírovat vzorec :

=IF(AND(H1="čekám";COUNTA(I1:O1)>0)=1;"upomínáno";"")

     Potom je to už bez nadpisů - vzorec platí pro 1. řádek. Vykopírovat ho můžete například od P1 do P100 (nebo i více). Když tam nejsou splněny podmínky tak je buňka jakoby prázdná.
     Následně můžete například do slouipce "A" postavit podmíněný formát například pro "A1" podmínka :

IF(P1="upomínáno")=1

nebo obecně - když v P1 něco je (není prázdné)

IF(P1<>"")=1


K tomu samozřejmě vhodné podbarvení ap.


PS můžete použít i obdobu vzorce který vrátí "upomínáno" plus to co je  v úseku.

=IF(AND(H1="čekám";COUNTA(I1:O1)>0)=1;"upomínáno "& CONCATENATE(I1;J1;K1;L1;M1;N1;O1);"")

nebo jen to co je v úseku - takže tam napíšete "upomínáno telefonem", nebo "upomínáno emailem" ap.

=IF(AND(H1="čekám";COUNTA(I1:O1)>0)=1;CONCATENATE(I1;J1;K1;L1;M1;N1;O1);"")

     Pak mne ale spíš udivuje nač potřebujete 7 sloupců v úseku I1:O1.

Editoval neutr (18. 12. 2015 18:29:41)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 18. 12. 2015 18:52:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

Tak nad tím stále přemýšlím a je to čím dál napochopitelnější. Cituji : Děkuji, ale asi by mě za to kolega zabil (tabulku si předáváme a on na notebooku vidí tu tabulku jen po sloupeček K). Jemu by se to asi nelíbilo. Pro nás to je moc "složité". Ono je to spíše jen pro mě, kde mi v té tabulce vyskočí nějaká ta upomínka, kdybych něco přehlédl.
     Aby to Váš kolega neviděl, musela by poznámka být až ve sloupci "L", nebo "M",..."P". Také je divné proč to v noťasu nevidí - je to od sloupce "L" skryté? Jemu by se nelíbily nadpisy, nebo vzorce na které nevidí?


     Vypadá to spíš na změnu zadání. Původně jste chtěl víc "barev" nežli 3 a nyní Vám stačí jediné slovo. Mám dojem, že Vás odradila složitost vzorců. Není to ale zdaleka jediné možné řešení. Vím že Vám možná dělal problémy ten druhý příklad. Odebírat frázi je možné i z nějakého skrytého místa. Nemusí to být z názvu - ten je ale nejlogičtější.
     Vzorcě byly postaveny tak aby je stačilo jen kopírovat směrem dolů. (Zřejmě si ty dva příklady navzájem vadily v kopírování - prvnímu příkladu vadil ten druhý a druhý nezačínal na prvním řádku). Já jsem ty dva příklady vypálil bez velkého přemýšlení a hodinu to jistě netrvalo. Vím i o chybách, které se mi nechtělo opravovat dokud si nevyberete. Ale to je na Vás.

Editoval neutr (18. 12. 2015 19:02:02)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 19. 12. 2015 23:44:53

adyhas
Člen
Registrace: 10. 12. 2015
Příspěvků: 19

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

Předem děkuji za odpovědi. Nejde o to, že by měl kolega schované sloupce. Ale jelikož já pracuji na 24" monitoru a on má jen 15,6" notes, tak aby na to viděl, tak tam má těch sloupců prostě méně. Tabulka je uzpůsobena tak, aby bylo viditelné vše potřebné u něj, u mě to tak není důležité, ale když se zapomenu, tak můžu nechtěně vložit nějakou tu moji poznámku do dalších sloupců. Dále kolega občas část tabulky vykopíruje a nahraje si ji do své hlavní pro účetnictví, se kterou já již dále nepracuji. Proto mi vyhovuje pouze upomínání prostřednictvím podmíněného formátování a pár barviček. Není to pro něj, je to hlavně pro mě, tak mu nechci jeho velkou tabulku se všemi daty ještě smíchávat s dalšími vzorci. Podmíněné formátování na celý sloupec nezkopíruje. Pochopte prosím, že je to jeho systém vedení si objednávek, já si jej chci jen trochu poupravit.
Já nyní v tabulce používám ve sloupci I podmíněný formát (když ho zjednoduším, možná více sloupců není potřeba, měl jsem je tam "kdyby náhodou"):
IF(H1="čekám";IF(OR(J1="upomínáno";K1="upomínáno");"";(TODAY()-G1)>=6);"")    jenže pokud je v buňce nějaké další slovo, tak podmínka nefunguje. Proto bych chtěl nahradit něčím vhodným pouze spojení ...(OR(J1="upomínáno";K1="upomínáno")... tak, aby když ručně napíšu do J1 třeba "upomínáno telefonem, + 20 ks", tak aby to vyhledalo opravdu jen slovo "upomínáno". To je celé. Pokud to nejde, tak to nepůjde, stačí napsat a já se smířím s tím co tam mám nyní. Omlouvám se Vám za komplikace, jsem na to opravdu blbý (zkouším nahradit všemožným a stále se mi to nevede).

Offline

#7 20. 12. 2015 01:01:11

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

adyhas napsal(a)

Proto bych chtěl nahradit něčím vhodným pouze spojení ...(OR(J1="upomínáno";K1="upomínáno")... tak, aby když ručně napíšu do J1 třeba "upomínáno telefonem, + 20 ks", tak aby to vyhledalo opravdu jen slovo "upomínáno". To je celé. Pokud to nejde, tak to nepůjde, stačí napsat a já se smířím s tím co tam mám nyní. Omlouvám se Vám za komplikace, jsem na to opravdu blbý (zkouším nahradit všemožným a stále se mi to nevede).

Zřejmě je zbytečné něco radit, ale ještě to zkusím. Přečtěte si předchozí příspěvky. Jak to udělat tam je.

Offline

#8 20. 12. 2015 10:24:50

adyhas
Člen
Registrace: 10. 12. 2015
Příspěvků: 19

Re: Vyhodnocení podmínek textem -VYŘEŠENO

Dobře, děkuji. Tedy vyřešeno.

Offline

Zápatí