Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 9. 2015 05:43:05

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Jak sloučit více souborů do jednoho

Zdravím,
mám více souborů v této podobě, které před dalším zpracováním potřebuji sloučit do jednoho hlavního. Jaký je podle vás ideální způsob? Makra, nebo nějaké aplikace typu http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_ … le-joiner/ zaměřené na Calc?

U všech souborů jsou položky v prvním řádku stejné.

Díky za rady


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#2 30. 9. 2015 08:34:34

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Jak sloučit více souborů do jednoho

Ideální způsob? Co umím, co mám a co funguje podle potřeby.

Uvedená aplikace (podle popisu) by měla fungovat s textovými soubory. Formát csv je textový soubor. Lze tedy použít i pro calc.

Pokud jsou první řádky všech souborů stejné, tak např. ve win použiji příkaz copy, který umí spojit vybrané soubory do jednoho, načtu setřídím a odstranám duplicity. Pokud se něco takového dělá častěji, tak s dalšími utilitami, např. head, sed, grep, (ve win find nebo findstr), si to mohu zcela zautomatizovat a do calcu načtu sloučený soubor.

Tj. pokud jde o csv, tak jde o textový soubor a pro manipulace s ním mohu použít ohromné množství textových nástrojů.

Samozřejmě, můžete využít i možností calcu, pokud to s ním dovedete a máte pro to důvod.

Offline

#3 30. 9. 2015 10:03:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak sloučit více souborů do jednoho

Kolega "lp." má pravdu. Jde spíš o individuální rutinu. Já osobně bych to řešil makrem. Předpoklad : všechny CSV v jednom adresáři, první řádek obsahuje hlavičkové údaje, velký počet souborů, ale s předpokladem že tyto dohromady neobsahují více nežli maximálně milion řádků.


A. - Řeěení makrem Calcu : Postavit makro s "listnerem" který projde adresář podle koncovek .csv, každý jednotlivý načte jako skrytý (hidden), načte první slovo kvůli identifikaci prvního řádku. Načte obsah a vloží na poslední místo ve sloupci (nejspíš "A"). Následně odstraní řádek s nadpisem. Tím je možné odstaranit jakýkoliv první řádek a proto hlavičky (technicky vlastně nadpisy tabulek) nemusí být úplně shodné. Následující soubor vložína konec a opět odstraníme "hlavičku".


B. - Sloučíme všechny soubory pomocí CSValidátoru (to je fofr) a výsledek vložíme do Calcu. Pokud jsou hlavičky stejné spustíme makro které projede soubor a odstraní řádky s "hlavičkou" (podle prvního řádku).


C: - Pokud by se jednalo o opakovanou kontrolu (opakovanou těžbu ze známých URL), tak bych doporučil odkazy na tyto adresy (pomocí vložit odkaz na externí data). Toto potom opucovat stejně jako v předchozím případě a uložit pro další zpracování.


     Další možnost : - Makro pro Writer. Načítat ze skrytých souborů od 2. - paragrafu do konce. Dá se vytvořit z dat přímo tabulka. Tohle bych zvolil v případě, že se budou jednotlivé soubory samostatně ukládat na portál s nějakým komentářem - například nabídky firmy XYZ ze dne ....Také je to dobré řešení pro případy, kdy soubory mají více řádku nežli uveze sešit.
     Dále by se data vložila do calcu kde by se udělal result a ten by se naposled postnul na portál. Jde o to, že některé úpravy jsou ve Writeru lepší pro export. Zejména pokud potřebujete formátovat text bez css. Je možný výstup Html (XML, PDF, RTF a další formáty). Výstup potom může obsahovat například na pozadí logo zdroje, klikačky, grafy ap.


     Takže jde také o to co potřebujete zejména po načtení souborů. Když by se jednalo o jednorázovku asi bych se netrápil makry, nebo nějakým sofistikovaným postupem.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 30. 9. 2015 15:26:33

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Re: Jak sloučit více souborů do jednoho

Děkuji za tipy. Mnou uvedená aplikace Text File Joiner pracuje pouze s .txt soubory, zkusím ale pohledat něco pro .csvéčka. Případně máte s něčím dobré zkušenosti?

První řádky každého tabulky/souboru jsou stejné, vyzkouším tedy příkaz copy ve Windowsech.

Hodně mě taky zaujala makra. Obecně se u „mého" slučování souborů jedná o jednorázové úkony – fráze vytáhnuté z reklamního systému v této podobě, kde vznikne mnoho takových souborů, které potřebuji před finálním zpracováním dostat do jednoho.


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#5 30. 9. 2015 18:21:51

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak sloučit více souborů do jednoho

Už jsem to uváděl - CSValidátor je speciál který umí miliony řádků ".csv". Pokud si děláte starosti s tím Vámi uvedeným nástrojem, tak to lze vyřešit rychle.
     Jistě máte nějaký souborový manažer. Vyberte všechny soubory s koncovkou ".csv" a hromadně přejmenujete na ".txt". Já používám TotalCommander (pod Windows), ale existují podobné záležitosti i pod Linuxem, OSX a podobně. Některé souborové manažery umí slepit txt a csv přímo.
     Faktem je, že když přejmenujete celý název (popřípadě i koncovky), tak je snadno sloučíte jako sekce do jednoho Writeru. Ten pak načtete do Calcu a upravíte (smažete) hlavičky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 30. 9. 2015 23:07:52

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Jak sloučit více souborů do jednoho

filius napsal(a)

Děkuji za tipy. Mnou uvedená aplikace Text File Joiner pracuje pouze s .txt soubory, zkusím ale pohledat něco pro .csvéčka. Případně máte s něčím dobré zkušenosti?

Nechce se mi to testovat, zksil jste csv přejmenovat na txt?

Offline

Zápatí