Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 8. 2015 11:27:46

1234face
Člen
Registrace: 19. 8. 2015
Příspěvků: 1

Access - spojení databází

Prosím o radu: Mám vytvořené 2 databáze (tabulka + formulář), zvlášť kontakty studentů AJ a zvlášť kontakty studentů NJ. Rád bych je spojil v jedné databázi (s jedním formulářem), kde by bylo nějakým způsobem (např. barevným odlišením pozadí formuláře) rozlišeno, zda daný kontakt je student AJ, NJ nebo obojího. Děkuji za reakce

Offline

#2 19. 8. 2015 12:10:37

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 110

Re: Access - spojení databází

Pokiaľ majú databázy identické polia(stĺpce v tabuľke) tak to nie je problém (v LO Base):
V časti Tabuľky
- pravý klik na 1. tabuľku a vybrať kopírovať
- pravý klik na 2. tabuľku a vybrať vložiť
Následne postupovať podľa sprievodcu:
- v 1. vybrať Pridať údaje
- v 2. vybrať stĺpce, ktorých údaje sa majú preniesť (okrem kľúča by som dal všetko) a dokončiť.

Ak nemajú rovnaké stĺpce, najjednoduchšie je v časti tabuľky použiť sprievodcu "Vytvoriť náhľad", pomocou ktorého sa spoja obidve tabuľky a vytvoria novú s údajmi z oboch zdrojových... ale pozor..NOVÚ, teda nepreviazanú s pôvodnými, takže ak sa niečo zmení v pôvodných v novej (vytvorenej náhľadom) sa nič nezmení. Jednoducho ide o vytvorenie novej tabuľke.

Rozlíšenie by som následne riešil tak, že by som vytvoril formulár s podformulárom (pekne to ide pomocou sprievodcu a na koniec sa všetko dá doladiť ručne), kde triediacou hodnotou by bol jazyk.

Offline

#3 19. 8. 2015 13:51:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,414

Re: Access - spojení databází

Tam bude ještě potřeba rozlišit studenty podle kurzu - tedy "A", "N" a "AN". To co vidím spíš jako problém je skutečnost, zda původní tabulky budou nezávisle aktualizované. Zejména studenty typu "AN"  - ti by měli být sloučeni tak aby nevznikly 2 záznamy pro stejnou osobu.
     Viděl bych to na sql dotaz který by se případně vždy znovu vygeneroval zejména pokud jsou jednotlivé tabulky akzualizované nezávisle.
     Tedy nemám zatím představu jak na to barevné pozadí, ale to by mohl řešit formulář. Například pole kurzu (A,N,AN) skrývat - ale vyhodnocovat a podle toho "něco nějak" podbarvit.


     Pokud nejde vyloženě o úlohu z databází (například zadání typu "řidičák na počítač", nebo semestrálka) tak bych použil CALC. Databázi bych použil asi jen v případech, kdy jsou seznamy v řádech tisíců řádků.

Editoval neutr (19. 8. 2015 13:55:30)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí