Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 21. 5. 2015 11:45:24

irenavejsadova
Člen
Registrace: 21. 5. 2015

ToolTip

Hezký den přeji Vám,

Jako zástupkyně ZŠ mám na Vás dotaz. Provozujeme vlastní verzi "elektronického" rozvrhu, který máme vytvořený v aplikaci OpenOffice, a rádi bychom do čtverečku s předmětem nastavili ToolTip, kdy se po najetí na čtvereček zobrazí detaily (učitel, učebna, cyklus, atd...).

Předem děkuji za odpověď, Irena Vejsadová

#2 21. 5. 2015 12:37:33

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006

Re: ToolTip

Máte to vytvorené v Base alebo inom module?
Ak je to v Base.. tooltip je možný len vo formulároch.

#3 21. 5. 2015 16:27:14

irenavejsadova
Člen
Registrace: 21. 5. 2015

Máme to v OpenOffice - textový dokument, normálně...

Vej.

#4 21. 5. 2015 17:43:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Tak já jsem Vám odpovídal na podobnou věc ale jinde. Tohle se nedělá že dáte stený dotaz do 5-ti rubrik. Navíc neuvádíte ani v jakém typu dokumentu. Tak jsem usoudil na Calc (komentáře buňky). Může to být i Writer (Vysvětlivky jako klikačky).
     V Base to snad lze udělat jen někdy nad objekty ve formuláři. Obecně ovládací prvky mají možnost zobrazovat.
     Ve Writeru jsou možné poznámky, to jsou ale poznámky na okraji a tuhle funkci kontextové nápovědy nesplňují. Jak jsem už uváděl ve Writeru lze udělat vysvětlivky a nebo to nahradit neviditelným objektem (obdélník ap.) pod slovem. Tento objekt může být i klikačkou. Je to ale mnohem pracnější.
     Podobnou možností by byl objekt pod celou stránkou a do něj vlepený text + klikací mapy s kontextem. To ale znamená dost práce.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí