Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 5. 2015 11:33:31

jirii
Člen
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 19

Styly a formátování - problém

Zdravím,
můj problém je v tom, že mám nějak nadefinované styly nadpisů a odstavců, ale přijde mi že se to podle toho nechová (nebo možná nevim jak se to správně má chovat)

Příklad mám text napsaný ve stylu Výchozí styl (Arial 11), při označení tohoto textu mi ale u stylu textu píše Time N.R. (ačkoli je to skutečně Arial). Když změním nastavení stylu Výchozí styl na Calibri, s většinou již napsaného textu se nic nestane...podle změny se upraví jen něco. Při označení problémového textu (zobrazuje správně Výchozí styl, ale písmo je stále Arial) vyberu znovu Výchozí styl a doufám, že se upraví formát písma a ono stále nic...

Nevíte co dělám špatně? Omlouvám se předem pokud je někde návod...mě se dohledat nepodařilo. Za nasměrování a tipy budu vděčný. Díky.

Offline

#2 20. 5. 2015 13:00:29

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Styly a formátování - problém

Nepíšete v jakém balíku. Je to LibreOffice(verze), nebo Apache OpenOffice(verze)? Také možná záleží na OS (operačním systému). Některé věci jsou definované například jen na odstavec a ne na celou stránku. Prostě asi takhle se nikam nedopracujeme. Když nám sem pošlete ukázku, tak bychom k ní potřebovali Vás - jak co děláte.
     V minulosti se například jen v LO opravilo stovky chyb. No některé se znovu objevili. Já nyní zrovna testuji Writer (makra). Stačí abyste změnil například Výchozí na tělo textu, nebo quotation (citace) a hned tam máte jiné písmo nežli ukazuje Vaše nastavení typu písma (Arial ap).
     Takže si nejprve zjistěte, jestli je to v relaci. Vy manuálně nastavíte jiné písmo a ono to vypadá, že by tam mělo být a není - protože pracujete v úplně jiném módu než který tam je manuálně. To chyba být nemusí. Když totiž to písmo natřete výběrem (vymodříte) a změníte písmo expost tak se změní tak jak zadáte volbu. Ale špeků tam může být více. Ani chyby systému nevylučuji.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 21. 5. 2015 06:54:32

jirii
Člen
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 19

Re: Styly a formátování - problém

Díky za reakci. Mám nejaktuálnější verzi Libre office (včera mě to naštvalo tak jsem to aktualizoval, ale problém přetrval...proto jsem napsal sem). OS Win 8.1 64bit.
Mě na tom vadí, že když označím nějaký napsaný text a poklepu na vybraný styl odstavce, tak se ten text podle toho stylu neupraví, nebo když upravím styl tak tento text (ač se tváří nasaný v tomto stylu) se neaktualizuje a v obou případech musím vše upravit manuálně (font, velikost, atd...). Mohu zaslat soubor.
Pokud je někde sepsaný návod jak na styly a formátování a jak se to chová, budu rád za odkaz. Chápu, že to může být jen vlastnost kterou neznám...
Ale měl jsem za to že když mám nadefinovaný nějaký styl tak se mi bezezbytku aplikuje na text který označím...

Offline

#4 21. 5. 2015 09:22:53

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Styly a formátování - problém

Něco o stylech je určitě v návodech. Také si matně pamatuji, že existuje článek tuším od Petra Valacha. Najděte si odkaz v modrém pruhu "Články". Tam se objeví také modrý pruh, který má ale napravo okénko pro vyhledávání. Zadejte tam "styly" nebo něco vhodněho.
     Nevylučuji, že je to chyba LO. Ta se ale může projevit právě jen na Vašem operačním systému. Ten já nemám takže to musí otestovat někdo jiný. Pokud je to opravdu z více zdrojů ověřená informace, mělo by se to nahlásit. Jak se to dělá je také uvedeno v seriálu který právě vychází mezi články.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 21. 5. 2015 09:33:26

jirii
Člen
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 19

Re: Styly a formátování - problém

Díky omrknu to...

Offline

#6 21. 5. 2015 17:47:13

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Styly a formátování - problém

Pokiaľ sa jedná o súbory z iného zdroja (.doc, iný užívateľ a pod.), skúste u problémového textu vymazať cez kont. menu priame formátovanie. Ja som mal tento problém takisto, ale vždy len u súborov z iného zdroja, alebo keď som omylom použil priame formátovanie. Po vymazaní formátovania by malo naskočiť formátovanie definované nastaveným štýlom a tam kde nie je nastavený žiadny štýl, tak by mal naskočiť východzí štýl.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí