Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 9. 2008 07:34:00

Kamila
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 3

Obsah vs číslování stran

Prosím o radu. Mám dokument, který chci číslovat až od páté stránky od jedničky (tj. první čtyři strany bez čísel) - to se mi povedlo. Když si ale nechám na té páté straně vygenerovat obsah, tak se mi v tom obsahu vygenerují skutečná čísla stránek a ne ta, která tam mám uvedena v zápatí, takže je to celé o 4 strany posunuté. Je možné to také nějakou "odchylkou" napravit? Zatím se mi nedaří a už nevím co vyzkoušet... Děkuji

Offline

#2 30. 9. 2008 09:25:37

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Obsah vs číslování stran

Kamila napsal(a)

Prosím o radu. Mám dokument, který chci číslovat až od páté stránky od jedničky (tj. první čtyři strany bez čísel) - to se mi povedlo.

Jak? Pomocí stylů, nebo tím, že odečítáte čtyři?


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#3 30. 9. 2008 10:12:07

Kamila
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 3

Re: Obsah vs číslování stran

Když jsem si zadala číslování stránek do zápatí,tak jsem pak na tom poli dvojklikem objevilo "Upravit pole - Dokument" a tam je nastavena Odchylka 0, tak jsem tam zadala odhylka "-4" a čísluje se mi to od té jedničky na páté straně. Předtím jsem ještě přes styly zadala na ty první čtyři stránky styl První strana, ale to mi nepomohlo. Takže odečítám čtyři, jestli to je těmi styly, tak taky nevím co s tím...

Offline

#4 30. 9. 2008 16:16:17

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Obsah vs číslování stran

Offline

#5 30. 9. 2008 18:44:35

Kamila
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 3

Re: Obsah vs číslování stran

Mockrát děkuji, podle toho posledního způsobu - přes to ruční zalomení stránky se to nakonec podařilo jak potřebuji :-)

Offline

#6 1. 10. 2008 15:40:57

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Obsah vs číslování stran

Kamila napsal(a)

Mockrát děkuji, podle toho posledního způsobu - přes to ruční zalomení stránky se to nakonec podařilo jak potřebuji :-)

To ma potešilo, ak budete mať akékoľvek otázky, napíšte mi s kľudom na mail pastierik zavinac inet.sk a pokiaľ som o tom ešte nepísal, tak napíšem príslušný návod - či už na openoffice.cz alebo 60office.cz. Ďakujem.

Offline

#7 17. 11. 2008 13:02:38

motas
Člen
Registrace: 17. 11. 2008
Příspěvků: 3

Re: Obsah vs číslování stran

Ja mám trochu jiný problém, potřebuji číslovat až od strany, která následuje za vygenerovaným obsahem, ale tak, aby se na stranách před obsahem(včetně obsahu) čísla nezobrazovala a na stránkách následujích po obsahu se zobrazovala reálné pořadí stránky(tedy nechci začínat stránkou jedna, ale např. 4), tuším, že odpověď je v tomto návodu http://www.602office.cz/specialne_cislo … _dokumente , jen bych potreboval trochu poradit, ktery způsob to je. Vim, že ten poslední to není. Ostatní sem zkoušel, ale neúspěšně, zřejmě chyba v postupu, proto se obracím na kohokoliv, kdo by mi napověděl. Předem díky.

Offline

#8 17. 11. 2008 16:10:54

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Obsah vs číslování stran

to motas: vám stačí, ak zmeníte iba štýl strany. Najprv si dáte štýl strany, kde budete mať obsah a potom vložíte ručné zalomenie, kde zmeníte iba štýl povedzme na východzí. V tom druhom nastavíte zobrazovanie čísla strany. Pri generovaní obsahu sa vrátite na stranu, kde ho chcete vložiť a dáte ho vytvoriť. Napísal som o tom podrobnejší návod - http://www.602office.cz/obsah_na_zaciatku_dokumentu

Editoval j-pastierik (17. 11. 2008 17:11:50)

Offline

Zápatí