Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 3. 2015 12:26:00

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Multi-user instalace- jaká verze

Dobrý den,
prosím o radu jakou verzi LibreOffice použít pro multi-user instalaci + info jakym způsobem toho docílit.

Děkuji

David G.

Offline

#2 30. 3. 2015 12:53:02

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

instalace na windows server 2008

Offline

#3 30. 3. 2015 12:56:42

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,436

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Nevím jestli se vůbec takový pojem v souvislosti LO (AOO) používá. Při instalaci můžete instalovat pro všechny uživatele na stroji (nebo jen pro sebe). Na každý stroj se dá nainstalovat bez nějakého dovolování se. Když byste měl 50 strojů, nainstalujete 50 instalací - nikoho to neomezuje.
     Problém síťové instalace má stejnou možnost (na každém stroji samostatná instalace), nebo instalace na server. problematika je spojená spíš asi s velkou pracností při instalaci na mnoho strojů.
     Pokud by se dělala jen instalace na server, tak musíte nastavit sdílení a to má různé možnosti. některé věci trošku dělají problémy - otevírání stejného souboru více uživateli ap. K tomu by Vám asi řekl více uživatel 'zvedavec'.


     Pokud máte na mysli přímo sdílení tak to se nastavuje pro každý dokument individuálně. Například Calc může připustit více neomezených uživatelů současně. Ostatní dokumenty lze otevžít bez problému jen jako první uživatel. Druhý a další mohou otevřít kopii, nebo jen pro čtení.

Editoval neutr (30. 3. 2015 12:58:58)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 30. 3. 2015 13:06:29

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Mám na mysli instalaci na server- nasdílení adresáře LibreOffice. Potom každému uživateli na stanici nakopíruju zástupce na scalc.exe atd. Toto  jsem udělal, ale po spuštění zástupce to hlásí chybu: Program nelze spustit protože v počítači chybí MSVCR110.dll. Pokuste se tento p...........

S OO to šlo pokud jsem při instalaci dal parametr -net. Funguje to stejným způsobem i LO ?

Jinak děkuji za reakci

Offline

#5 30. 3. 2015 13:07:34

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Offline

#6 31. 3. 2015 07:02:03

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Multi-user instalace- jaká verze

A zkoušel jste portable verzi? Co to udělá?

Návodu výše bych se bál, přece jenom je to k verzi  OO 1.0 a to uz muze (nemusi) byt vsechno jinak.

Pokud by nebyl problém s portable verzi, pak by melo stačit editovat bootsrap.ini a každému uživateli nastavit jeho nastaveni do jeho profilu nebo zvlášť adresáře, záleží, jak to máte řešený.

Co to bude ale dělat v reálu nevím. Dřív jsem takto fungoval, ale kvůli komplikacím (delší start přes síť a pak už to taky u kterési verze nešlo) jsem přešel na instalaci na lokální stanice.
OO jsem instaloval dávkou při startu PC (v log on scriptu), ted naposledy LO na 30 PC pomocí GPO, ovšem je nutno instalační balíček "ručně" upravit, jinak to nejde (tady dobrá záležitost, chyba stará několik let? o které se běžně ví).

Je k té instalaci na server nějaký zvláštní důvod?

Editoval Zvedavec (31. 3. 2015 07:04:58)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 31. 3. 2015 12:41:28

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Nechci instalovat na každou stanici LO, mám na serveru OO apache - načítání aplikace cca 2-3s. Myslel jsem, že přejdu na Lo z důvodu ukládání formátu .***X. Zkusil jsem snad všechny verze a každá hází néjakou chybku na uživatelské stanici ( v případě využití instalace na serveru). Zkusil jsem tu portable verzi a ta také nejde. Pokud někoho něco napadne budu rád za každou radu.

Díky

David

Offline

#8 31. 3. 2015 13:41:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,436

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Asi byste měl hledat na zahraničních zdrojích :-
Rozšíření
Návod Ubuntu - linux
Návod od Floriána
Návod YouTube
GUI LO
Fórum - Win Server 2008
AllFrescoComunity
TwitterComunity LibreOffice
     Zadal jsem do Google vyhledavače heslo LibreOffice installation on the server Windows a vyskočilo 488 000 výsledků. Takže prokousat se musíte sám. Pokud budete úspěšný dejte sem info jak na to.

Editoval neutr (31. 3. 2015 13:42:29)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 1. 4. 2015 06:58:16

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Děkuji za Vaši reakci- prokousával jsem se tím, ale nic nezabralo.
Většina těch návodů se zabývá instalací LO pomocí Seperate Install GUI. Ozkoušel jsem 70% verzí. Jedna šla tak jak bych si představoval, ale načítání na uživatelské stanici je cca kolem 20 sekund - nepoužitelné

Offline

#10 1. 4. 2015 07:26:11

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Multi-user instalace- jaká verze

No upřímně, to bych bral jako normální (těch 20 sekund), Co mate za síť a hardware, že to přes síť startuje 2 - 3 sekundy? To je raketový čas na "běžném" lokálním PC - při prvním spuštění po restartu určitě...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#11 1. 4. 2015 09:19:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,436

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Já také myslím, že je to dobrý čas. Dejte odkaz čím a jak se to dá udělat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#12 1. 4. 2015 10:24:27

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

nainstalovat separate install GUI, stáhnout verzi 3.6.7.2- po instalaci nasdílet složku (stačí práva read).
Poté namapovat jako síťovou jednotku (tu složku)- vytvořit zástupce který bude odkazovat na cestu do síťové jednotky + nastavit spuštění v síťové jednotce

Libreoffice

Editoval diea (1. 4. 2015 10:25:15)

Offline

#13 1. 4. 2015 10:27:54

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

apache openoffice 3.4.1
instalace přes parametr -n tzn.  cesta\setup.exe -n
Poté namapovat jako síťovou jednotku (tu složku)- vytvořit zástupce který bude odkazovat na cestu do síťové jednotky + nastavit spuštění v síťové jednotce

Spuštění 2-3s  je samozřejmě ne při prvním spuštění

Offline

#14 1. 4. 2015 10:35:52

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,436

Re: Multi-user instalace- jaká verze

Já jsem rozuměl tomu, že jste našel instalaci pro LibreOffice. Apache OpenOffice jste už před tím uměl jak píšete. nechce se mi ale věřit, že by AOO startovalo za 2-3 sekundy a ještě přes síť. Rychlost startů AOO a LO je přibližně stejná a vždy to tak bylo. Pracuji s těmito balíky od začátku. Začínal jsem se StarOffice dokud bylo zdarma. Rychlejší, ale jen o málo je MSO.
     Existuje sice spuštění hned při startu a pak to rychlejší je, ale sežere to hodně paměti a výsledný efekt se ztrácí. Také to nejsou 2-3 sekundy.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#15 1. 4. 2015 10:53:20

diea
Člen
Registrace: 30. 3. 2015
Příspěvků: 9

Re: Multi-user instalace- jaká verze

nainstalovat separate install GUI, stáhnout verzi 3.6.7.2- po instalaci nasdílet složku (stačí práva read).
Poté namapovat jako síťovou jednotku (tu složku)- vytvořit zástupce který bude odkazovat na cestu do síťové jednotky + nastavit spuštění v síťové jednotce

Libreoffice

Editoval diea (Dnes 10:25:15)

Offline

Zápatí