Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 18. 3. 2015 18:01:49

Libre_FM
Člen
Registrace: 18. 3. 2015

Tisk se správnými okraji

Zdravím, může mi prosím někdo pomoci s problémem tisku a nastavených okrajů v LibreOffice Writer? V hlavním menu Formát/Stránka... mám nastaven formát papíru A4, levý okraj 1,77 cm, pravý okraj 1,63 cm, okraj nahoře 2 cm a dole 1,51 cm. I přesto má vytištěný dokument okraje vyšší, a to: levý 2,5 cm, pravý 2,4 cm, horní 3,2 cm a dolní 2,9 cm. Záhlaví ani zápatí není zapnuto. Předem děkuji za pomoc.

#2 18. 3. 2015 19:49:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Tisk se správnými okraji

V tom bude hrát úlohu nastavení tiskárny. Zkontrolujte to na Soubor > Tisk - nastavení.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 20. 3. 2015 12:02:08

Libre_FM
Člen
Registrace: 18. 3. 2015

V daném menu se mi bohužel nepodařilo najít možnost, která by okraje ovlivňovala (v "Tisku" jsem prošel "Vlastnosti", "Upřesnit"...). Můžete mi prosím napsat, kde přesně se nachází u vaší tiskárny a jak je přenastavení okrajů ve Vašem případě pojmenováno?

#4 20. 3. 2015 13:36:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Tak ono to souvisí víc s vlastním provedením tiskárny. Já to mám na Canon MP180 (druhý stroj na MP 150). Tam to je  na Tiskárna (Výběr roletkou) - Vlastnosti - karta Vzhed stránky. V nápovědě je k tomu možnost nastavit například v poměru, nebo pro sešití sponkou (to by mělo být automatické ale nikdy jsem to nepoužil tak nevím).
      Z výběru je tam možnost tisk plakátu, brožury, formátované stránky, poměrný tisk a takovéhle nastavení. Pod možností zadat okraj je jenom levý od 0 do 30 mm. Samozřejmě jde také o nastavení papíru - A4 a podobné věci. Raději projděte všechny volby které můžete. Měla by k tomu být i nápověda. Ale u jiných tiskáren to bude asi jinak. Proto raději otevřete vše co jde.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Zápatí