Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 3. 2015 18:01:49

Libre_FM
Člen
Registrace: 18. 3. 2015
Příspěvků: 2

Tisk se správnými okraji

Zdravím, může mi prosím někdo pomoci s problémem tisku a nastavených okrajů v LibreOffice Writer? V hlavním menu Formát/Stránka... mám nastaven formát papíru A4, levý okraj 1,77 cm, pravý okraj 1,63 cm, okraj nahoře 2 cm a dole 1,51 cm. I přesto má vytištěný dokument okraje vyšší, a to: levý 2,5 cm, pravý 2,4 cm, horní 3,2 cm a dolní 2,9 cm. Záhlaví ani zápatí není zapnuto. Předem děkuji za pomoc.

Offline

#2 18. 3. 2015 19:49:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Tisk se správnými okraji

V tom bude hrát úlohu nastavení tiskárny. Zkontrolujte to na Soubor > Tisk - nastavení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 20. 3. 2015 12:02:08

Libre_FM
Člen
Registrace: 18. 3. 2015
Příspěvků: 2

Re: Tisk se správnými okraji

V daném menu se mi bohužel nepodařilo najít možnost, která by okraje ovlivňovala (v "Tisku" jsem prošel "Vlastnosti", "Upřesnit"...). Můžete mi prosím napsat, kde přesně se nachází u vaší tiskárny a jak je přenastavení okrajů ve Vašem případě pojmenováno?

Offline

#4 20. 3. 2015 13:36:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Tisk se správnými okraji

Tak ono to souvisí víc s vlastním provedením tiskárny. Já to mám na Canon MP180 (druhý stroj na MP 150). Tam to je  na Tiskárna (Výběr roletkou) - Vlastnosti - karta Vzhed stránky. V nápovědě je k tomu možnost nastavit například v poměru, nebo pro sešití sponkou (to by mělo být automatické ale nikdy jsem to nepoužil tak nevím).
      Z výběru je tam možnost tisk plakátu, brožury, formátované stránky, poměrný tisk a takovéhle nastavení. Pod možností zadat okraj je jenom levý od 0 do 30 mm. Samozřejmě jde také o nastavení papíru - A4 a podobné věci. Raději projděte všechny volby které můžete. Měla by k tomu být i nápověda. Ale u jiných tiskáren to bude asi jinak. Proto raději otevřete vše co jde.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí