Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 2. 2015 20:50:45

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

vložení vzorce do buňky makrem

POtřeboval bych pomoci s vložením jednoduchoučkého vzorce do buňky. Furt mě to cháže chybu. Zkouším tyto dvě metody

sZakazniksum.getCellRangeByName("A1").setFormula("=celkem_zakaznik!D4")
sZakazniksum.getCellRangeByName("A1").Formula = "=celkem_zakaznik!D4"

když dám do závorky či za rovnítko vzorec pohybující se na aktuálním listu, tak není problém např. "=A2" ale jakmile zkouším vložit odkaz na jiný list tak to vyhodí v buňce chybu #NAME?. Vzorec tam je naprosto správně napsaný, ale je jakýsi neaktivovaný musím pak v buňce udělat nějakou úpravu (mezera + backspace + enter) a už to funguje. (to je ale samozřejmě nepřípustné)
Jedině jak to zafungovalo kdyř jsem na listu "celkem_zakaznik" vytvořil oblast "jmeno" a použil metodu

sZakazniksum.getCellRangeByName("A1").Formula = "=jmeno"

tak to bylo v pořádku.
Takže obejít to umím (ostatně můžu dát odkaz do A2=celkem_zakaznik!D4 a makrem pak vložit "=A2" ale je mi prostě divné, že to nefunguje napřímo. Máte někdo nějaké poznatky?
(LO 4.3.5.2)


LibreOffice 5.4.

Offline

#2 18. 2. 2015 22:50:15

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: vložení vzorce do buňky makrem

Funguje:

  Sheet.getCellRangeByName("A1").setFormula("='Nějaký list'.D1")
  Sheet.getCellRangeByName("A2").Formula = "='Nějaký list'.D1"

(Místo vykřičníku dávám tečku)

Offline

#3 19. 2. 2015 09:18:05

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 697

Re: vložení vzorce do buňky makrem

Děkuji, takže uvozovky důležité nejsou (pokud název listu neobsahuje diakritiku či mezeru), rozhodující je ta tečka, která se ovšem potom v buňce změní na vykřičník (mám v nastavení zadané excelovské vzorce). Evidentně makro má povolenu pouze syntaxi s tečkou. Děkuji.


LibreOffice 5.4.

Offline

Zápatí