Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 2. 2015 07:08:28

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

Import PDF

Nedari se mi import PDF souboru do Writeru. Import do draw v poradku, ale nelze udelat export do odt. Ve Writeru se mi v nahledu pdf soubor zobrazi korektne, ale po nacteni se zobrazi jen smeti. Zkousel i nejake rozsireni, ale to neni kompatibilni s novou verzi Writeru. Delam neco spatne?
Jeste mam jeden pdf, ktery je asi chranen proti prepsani, ten se nezobrazi ani v nahledu, ale draw si s nim poradi taky v pohode.

Offline

#2 7. 2. 2015 11:10:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Import PDF

Problém toho pdf bude v tom, že pdf obsahuje jen obrázek a nikoliv text. Pokud vím, tak otevřít šly ve Writer jen takové typy pdf, která v něm byly vytvořeny. Jde o písma a podobné nastavení. Nově by například LO mělo umět mnohem více, ale jak se ukazuje není spolehlivé. Dal jsem na rady a ani jsem ho nezkoušel.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 2. 2015 19:56:02

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Re: Import PDF

Já v podstatě tentýž problém řeším tak, že pdf soubor načtu do Draw (otevřít soubor) a po celých stránkách kopíruji do prázdných stránek Writeru. Ve většině případů to funguje bez chyby, snad jen s tou vadou, že text je složen z textových polí, nepravidelně dělených, ale celkový vzhled včetně obrázků a odstavců zůstává zachován. Používám verze LO 4.2.8.2 a 4.4. Verze LO 4.4 to v textové části načítá sice lépe, ale stává se mi, že některé strany při načítání vynechává.
Někdy, když není načtení úplně korektní, používám okliku přes tisk Pdf-creatorem s následným čtením do Draw.

Offline

Zápatí