Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 1. 2015 12:34:28

moreplavec
Člen
Registrace: 14. 1. 2015
Příspěvků: 2

Vytvoření šablony a strojové plnění daty

Ahoj,


potřebuji vytvořit produktový katalog a jelikož má asi 50 produktů, chci se zeptat, zda lze nějakým způsobem vytvořit šablonu a strojově ji plnit. Ideálně přes zdrojová data pak měnit celý dokument a výsledek jednoduše generovat při každé změně.


Moje představa je, že produktová stránka bude mít 3 produkty a každý ve stejné formě a bude nejspíše obsahovat: obrázek předmětu, název, popisek, cenu a případně proklik do eShopu.


Lze toto nějak automatizovaně řešit pomoci Writeru? Jako vstupní data jsem schopen připravit tabulku, SQL, XML, CSV... prostě skoro cokoliv, nevím co umí Writer číst a jak umí data zpracovat.


Díky za rady!

Offline

#2 14. 1. 2015 13:23:17

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,364

Re: Vytvoření šablony a strojové plnění daty

Šlo by to nejlépe asi pomocí sekcí. Sekce fungují přibližně jako reprografické objekty a mohou to být jiné dokumenty například Writeru. Tam si uděláte mustr - obrázek, nějakou cenu, reklamní slogan a podobné věci, pěkné pozadí stránky a každá může mít napojení na někou databázi, ale vůbec nemusí. Mohou to být například dokumenty jiného typu.
     Jde asi o to, že to chcete exportovat jako PDF, nebo HTML a to jde v pohodě. Obrázky do stránek produktů mohou být odkazem (DDE, OLE Objekty ap) takže stačí do směrovaného adresáře uložit nový obrázek pod starým jménem a on se načte (je volba režimu jak a kdy...)


     V podstatě k tomu ani nějakou externí databázi nepotřebujete. jen možná k obrázkům a podobně technické specifikace. Ale jde to i bez toho pokud si to uložíte na vlastním disku.

Editoval neutr (14. 1. 2015 13:24:42)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 1. 2015 18:41:29

moreplavec
Člen
Registrace: 14. 1. 2015
Příspěvků: 2

Re: Vytvoření šablony a strojové plnění daty

Našel jsem asi jednodušší cestu: mail merge. Nechápu proč se to jmenuje takto, ale tomu systému je jedno zda plní šablonu dopisu nebo něčeho jiného. Bohužel umí to jen tupě a entitu na stránku. Nějaký tip jak zopakovat vyplňování cca 3ks/stránku do šablony?

Offline

Zápatí