Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 11. 2014 21:10:11

zburget
Člen
Registrace: 8. 11. 2014
Příspěvků: 17

Svázání řádků tabulky ve Writeru

Zdravím,
v LO4.3.2 řeším následující problém:
Ve Writeru mám dokument, v něm dlouhou, úzkou tabulku. Stránky mám rozdělené na 4 soupce. Tabulka se do nich zalamuje a takto zabírá cca 1,5 stránky. V tabulce jsou občas (vlastně celkem často) řádky, které k sobě logicky patří a já bych potřeboval, aby byly vždycky "slepené" spolu a nemohla se tabulka zalomit mezi nimi. Něco podobného, jako jde u odstavce nastavit, že jej chci svázat s následujícím odstavcem.
Je možné tohle nějak zajistit? Přijde mi až skoro nemožné, že by tohle ještě nikdy nikdo nepotřeboval natolik, že by to nebylo implementováno. Každopádně jsem to nenašel.

Díky,

Zbyněk

Offline

#2 8. 11. 2014 22:03:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Svázání řádků tabulky ve Writeru

A zkoušel jste vkládat tabulky do buněk tabulky? Normálně to jde - vnořit tabulku do buňky jiné tabulky. Buňka základní tabulky se pak nezalomí.
     Tedy nevím, jestli si rozumíme. Vytvořte tabulku s jedním sloupcem v každém sloupci stránky (Jedna dlouhá tabulka se snad zalomí jak píšete - netestoval jsem to.) a do takto vzniklých "buněk" vkládejte tabulky, které mají mít vazební souvislost a nemají se zalomit.
     Nebo mají být v relaci buňky v sousedních sloupcích stránky? To by bylo asi horší - ale také by to šlo asi řešit.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 11. 2014 23:46:59

zburget
Člen
Registrace: 8. 11. 2014
Příspěvků: 17

Re: Svázání řádků tabulky ve Writeru

Jj, pochopil jsem - ale to je prasárna jakoprase smile
ale hlavně by to byla šílená drbačka - tabulka má 3 sloupečky a to bych musel v každé takto vkládané "minitabulce" upravovat sad
A navíc se tam sčítají mezery mezi textem a okrajem buňky - i když tohle je zrovna naprosto nepodstatné.
Já doufal, že bude možné někde nastavit, aby se řádky spolu "slepily". Pokud to nejde, vyřeším to snadněj přidáním prázných řádků na konce sloupečků tak, aby to tabulku donutilo zalomit se tam, kde potřebuju. Není to moc systémové řešení, ale rychlé a 100% funkční.

Každopádně díky za nápad.

Pokud by někoho napadlo ještě něco dalšího, dejte prosím vědět.

Offline

Zápatí