Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 11. 2014 08:39:43

homi
Člen
Registrace: 18. 12. 2013
Příspěvků: 28

soucet dle formatu cisla

Mam jednouchou tabulku - cenik, ze ktere vytvarim objednavky a vybiram ruzne polozky pro soucet.
Je mozne udelat soucet dle formatu cisla, tedy aby soucet obsahoval jen cisla, ktere jsou tucne (bold) nebo napr.jine barvy (cervene)? Nebo musim pouzit sumif a dalsi sloupec, podle ktereho se udela vyber scitanych polozek? Dekuji za tipy.

Offline

#2 7. 11. 2014 16:58:50

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,465

Re: soucet dle formatu cisla

Formát čísla lze detekovat bezpečně asi jen makrem i když i vzorec, který by to měl zvládnout existuje. Je to STYLE, CURENT a ještě třeba CELL. Jde však spíš o formát čísla. Tedy datum, uvozující nuly aj. S funkcí Style jsem jeden čas dělal pokusy, ale moc se mi to neosvědčilo.
     Makrem styl detekovat lze, ale není vhodné spouštět tato makra jako vícenásobné funkce ze sešitu. Znamená to, že pak je plný výpočet odkázán na makro. Doporučuji jednoznačně jinou možnost - například Vámi uvedený pomocný sloupec ap.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 11. 2014 14:40:19

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 844

Re: soucet dle formatu cisla

Funkce CELL nedetekuje formátování buňky.

Funkce STYLE nastavuje styl buňky, ale nedetekuje ho, neumí tedy ani určit atribut fontu.

Funkce CURRENT vrací aktuální hodnotu výrazu v buňce (klidně i uprostřed). V žádném případě nezjišťuje atributy fontu

Offline

Zápatí