Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 10. 2014 09:30:55

ludviktrnka
Člen
Registrace: 9. 7. 2009
Příspěvků: 676

přesná poloha obrázku verzus pohyblivé řádky

rád bych se zeptal, lze nějak elegantně vypnout proměnnou výšku řádku? Asi by mi ani nevadilo, vypnout to naráz v celém dokumentu - což tedy asi nejde, ale určitě bych to potřeboval povypínat nějak dávkově už v hotovém strukturovaném listě. Vím jak to vypnout u jednotlivého řádku a vím i jak u více, pokud mají mít všechny stejnou výšku, ale pokud chci zachovat již danou strukturu, kde se bohužel míchají pevné výšky řádku s výchozími hodnotami (tedy proměnnými) tak to nevím. Důvod je ten že při tisku ty pohyblivé řádky dělají neplechu v řádu několika milimetrů na stránku, což znamená nežádoucí vzájemný pohyb obrázků a tabulek. Navíc tedy v AOO je přepočet výšky řádku u větších dokumentů časově velice náročná činnost a často zcela zbytečná. (u LO to tak nepozoruji, ale to jen na okraj)


LibreOffice 6.2.

Offline

#2 16. 10. 2014 11:31:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,364

Re: přesná poloha obrázku verzus pohyblivé řádky

Uvádíte, že víte jak cituji : " Vím jak to vypnout u jednotlivého řádku a vím i jak u více, pokud mají mít všechny stejnou výšku, ..... Máte zřejmě na mysli výběr řádku/sloupce a provolbu pod pravým tlačítkem, nebo volbu z menu FORMÁT "optimální výška/šířka".
      Správně se to nastavuje pro zalamování řádků takto : FORMÁT > FORMÁT BUNĚK > KARTA ZAROVNÁNÍ > odstavec VLASTNOSTI - Odškrtnout CheckBox Automaticky zalomit text (aby byl prázdný).

Editoval neutr (16. 10. 2014 11:32:07)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí