Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 9. 2014 03:34:07

filius
Člen
Registrace: 2. 4. 2014
Příspěvků: 22
Web

Jednotný styl nadpisů (a dalších prvků)

Dobrý den,
předem se omlouvám za případně již řešený problém:

Pokouším se na jiném počítači upravovat dokument, kde když například vytvořím nový nadpis určité úrovně, má jiné vlastnosti než původní nadpisy. Dá se v dokumentu někde napevno nastavit, aby určité styly měly napevno dané vlastnosti, aby se nemusely každý upravovat zvlášť?


Analýza klíčových slov pomocí nástrojů Marketing Miner a Calc.

Offline

#2 11. 9. 2014 05:59:47

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,426

Re: Jednotný styl nadpisů (a dalších prvků)

To se dá udělat. Implicitní nastavení formátů nadpisů ap. ne vždy a každému vyhovuje. Zase je zřejmé, že by různé úrovně měly být odlišeny formátem (neměly by být stejné nadpisy 1., 2., a každé následující úrovně). Takže většina lidí chce odlišit jinak, nežli dává standardní nastavení. K tomu slouží vlastní styly. Musíte si najít styl který chcete přiřadit určité úrovně.


     Otevřete například nabídku (roletka) 'Výchozí styl' a úplně poslední je nabídka více..., nebo stejně tak se dá 'stylista' otevřít : FORMÁT > STYLY A FORMÁTOVÁNÍ.
     Otevře se okénko se styly a hned první (aktuálně otevřený) je styl odstavce. Rozkliknete si nabídku nadpis. Vyberte si například nadpis1 (bude vymodřený) a klepněte pravým tlačítkem myši. Otevře se nabídka 'Nový.., Upravit.., Skrýt'. Otevře se okno Styl odstavce: Nadpis1.
     Podle nabídky buď upravíte dle své potřeby, nebo si vytvoříte svůj úplně vlastní styl pro nadpis1. Takto upravíte všechny úrovně které budete potřebovat. Dobře si přečtěte nápovedu.


     Například lze navrhnout vzhled stránky a potom z něj vytvořit styl stránky.
Je také možné například vytvořit jeden styl stránky s vlastním záhlavím a další styl stránky s jiným záhlavím. je to v nápovědě pod heslem Vytvoření stylu stránky založeného na aktuální stránce


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 11. 9. 2014 11:34:42

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 839

Re: Jednotný styl nadpisů (a dalších prvků)

Domnívám se, že tento problém řeší šablony (jsou mj. k tomu určeny). Lze v nich nadefinovat konzistentní sadu stylů pro jednotlivé prvky a přiřazovat ji k dokumentům.

Offline

Zápatí