Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 6. 2014 20:39:57

Jarbak
Člen
Registrace: 26. 2. 2007
Příspěvků: 4

hromadná korespondence, databáze kontaktů Thunderbird

Před pár dny jem nainstaloval AOO 4.1.0 a LO 4.2.4.2, když před tím jsem používal OOO 3.x.x.
Otevřel jsem již léta používaný dopis s datovými poli jméno, příjmení, bydliště apod., přepsal sdělení dopisu a chtěl vytisknout. LO se dotázal "Dokument obsahuje pole databáze adres. Chcete vytisknout formulářový dopis?", podobně AOO.
Zvolil jsem ano a oba programy selhaly, protože databáze adres nebyla připojená. Potud OK, oba programy se chovaly stejně.
Použil jsem tedy Soubor/Průvodci/Zdroj adres. V dialogu "Průvodce zdrojem dat databáze kontaktů" jsem zvolil externí databázi Thunderbird. LO databázi v pořádku připojil, AOO selhal s hláškou "Pro zadané URL nebyl nalezen žádný SDBC ovladač", v dalším popisu informace "Bylo vyžádáno připojení k následujícímu URL "sdbc:address:thunderbird"."
Proč ten rozdíl v chování jinak téměř shodných programů? Jak přesvědčit AOO, aby kontakty z Thunder bird připojil?
pozn.: Vyřešil bych to trvalým používáním LO, ale ten mi zase při tisku posouvá textový rámec s adresátem asi o 1.5 řádku výše, vypadá to blbě.
Jarek

Offline

#2 11. 8. 2014 00:26:15

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: hromadná korespondence, databáze kontaktů Thunderbird

Používáte Soubor | Náhled stránky? Tam si můžete zarovnat, co chcete.

Co se týče problému s OO, tak bohužel neporadím. Právě importu kontaktů z Thunderbirdu do LO jsem se věnoval v jednom z posledních článků. http://www.openoffice.cz/navody/jak-vyt … literatury


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí