Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 6. 2014 09:36:11

Nivico
Člen
Registrace: 27. 6. 2014
Příspěvků: 1

Obrázky ( kreslené ) v souboru RTF se nezobrazí v OpenOffice Writer

Dobrý den potřebuji vyřešit jeden problém.

Máme v práci jeden určitý program, který generuje soubory ve formátu RTF , v těchto souborech je občas jednoduchá grafika - v podstatě nakreslený čtverec rozdělený příčkama ( jako skla v oknech dělená meziskelními příčkami). Tyto soubory rtf bez této grafiky  normálně zpracovávám v OpenOffice a
jsem spokojen , ale jak je ve vygenerovaném souboru ta grafika tak se obrázek nezobrazí , soubor v OpenOffice normálně otevřu mohu sním normálně pracovat ,  ale obrázek není vidět.
Může prosím někdo poradit.

Děkuji

Offline

#2 27. 6. 2014 12:02:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,426

Re: Obrázky ( kreslené ) v souboru RTF se nezobrazí v OpenOffice Writer

To je nutnost? Nešlo by to exportovat jako klasický typ obrázku? Pokud je to generované jako textový obrázek tak to asi bude problém samo o sobě, natož pak RTF.
      Když se podíváte co Váš balík může umět (export/import) tak tam RTF nevidíte. Přesto ho AOO i LO používá zejména jako vzorce a proto u RTF musíme dávat pozor. Přes to je to běžný formát, který se chová k obrázkům podobně jako například odt ap. Jenže Vy uvádíte, že to přímo program generuje jako formát textu (je to nejspíš formát ASCI - pokud vím, tak RTF jako typ obrázku neexistuje, ale nevím to jistě.) Problémem je, že tento formát neumí zřejmě OOo načíst. Možná existuje nějaký přídavný filtr. Ať je to jak chce, obrázek je vlastně jako každý jiný Embedding - zabudovaný obrázek do aplikace.
      Je tedy možné, že nemáte filtr, nebo je ten program tak exotický, že to ani nejde. "Endemické" formáty byly kdysi populární zejména pro různé aplikace jen proto, abyste si museli program koupit. Pak je šlo asociovat s běžnými formáty.


       Zřejmě by to chtělo vykuchat ze zdrojáků (ale to by bylo asi pro odborníka - a tedy drahé). Jiná možnost je to nějak obejít, například sejmutím části obrazovky pokud ten originál jde otevřít například browserem a podobně.
       Když byste uvedl co je to za program (a je možnost ho otestovat = orestovat například hexaeditorem, tak by neměl být problém najít kde to je. Je potřeba alespoň 2 různé soubory se stejným obrázkem.)

Editoval neutr (27. 6. 2014 12:04:17)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 27. 6. 2014 12:27:26

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Obrázky ( kreslené ) v souboru RTF se nezobrazí v OpenOffice Writer

Na podobný soubor jsem kdysi narazil a obrázky se taky nezobrazovaly, v LibreOffice verze 4.2 (která má podle poznámek k vydání import RTF vylepšený) už však vše funguje – možná by stálo za to tuhle verzi vyzkoušet.

Offline

Zápatí