Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 3. 2009 09:16:46

kls
Člen
Registrace: 14. 5. 2008
Příspěvků: 18

desetinný oddělovač, tečka vs. čárka

Je v OO možné upravit desetinný oddělovač. Pro jazykové nastavení čeština je defoltně přiřazena ",". Jelikož řada programů používá ".", potřeboval bych ji nastavit. Je to možné jinak než změnou jazykového prostředí.
Problém s desetinným oddělovačem se vyskytuje jak v os Linux tak Win.
Díky.
kls

Offline

#2 31. 3. 2009 05:51:06

Alikon
Člen
Registrace: 18. 11. 2008
Příspěvků: 7

Re: desetinný oddělovač, tečka vs. čárka

Přidám se k dotazu... Taky by se mi dost hodila změna desetinného oddělovače v češtině na ".". Zatím to řeším tak, že když potřebuji přenášet čísla mezi AutoCADem a Calcem, tak v Calcu přepnu jazykové nastavení na USA. Ale to pak se mění i nastavení času, formátu stránky atd. A pořád jazyky přepínat je dost otrava. Neumí si to nějak převzít nastavení oddělovače z nastavení jednotek ve Windows?

Offline

#3 31. 3. 2009 15:37:43

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: desetinný oddělovač, tečka vs. čárka

Neviem o tom, že by to šlo inak, ako zmenou jazykového prostredia, pretože oddeľovač v jazyku je daný národným štandardom. To, že to veľa iných programov má nastavené inak vychádza iba z toho, že nedodržujú tieto štandardy (majú tam anglické nastavenie). OO.o je však kancelársky balík (čo AutoCAD určite nie je) a preto je primárne prispôsobený pre prácu v kancelárii, kde tieto štandardy musí dodržiavať. Jediné riešenie je zatiaľ to, že si nastavíte iný východzí jazyk.

Z nastavenie Windows si to nezoberie, lebo OO.o je nezávislé na jazyku OS - to, že má niekto anglický OS ešte neznamená, že všetko píše v angličtine.

Offline

Zápatí