Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 3. 2014 14:07:06

MilanN
Člen
Registrace: 1. 3. 2014
Příspěvků: 1

Ztráta části adresy URL při kopírování souborů makrem

Odděleno od vlákna Kopírování souborů - makro


Řeším podobný problém - a nestačím se divit. Mám dva xls soubory poněkud větších rozměrů. Potřebuji z nich "vyzobat" nějaké hodnoty a ty dále zpracovat. Vše se mi bez problémů daří až do doby, kdy výsledný soubor uložím do podknihovny. To dělám proto, že vstupní soubory mají pokaždé jiný název, takže je DOSovskou dávkou kopíruji do pracovní knihovny. Ten výsledný soubor chráním před náhodným přepsáním také tak, že ho v té dávce kopíruju do pracovní knihovny a z DOS dávky spouštím LO. Nechápu proč, ale z adresní cesty jednotlivých buněk se záhadně vytrácí část adresy (podknihovny) - takže výsledek je neznámý odkaz. Dělám něco špatně? Nebo se LO zhroutí pod velikostí vstupních souborů ? Je zajímavé, že u menších vstupních souborů to ještě chodí, ale větší padají ? Ještě jedna věc - když kliknu na zálohovaný soubor v podknihovně vše se načte OK. Vzhledem k tomu, že to dělám manželce do práce, tak chci jít touto cestou aby si výchozí soubor nepřepsala. Ještě doplňuji, že překopírovaný spouštěný soubor má stejnou velikost i čas vzniku - tedy se nijak nemodifikuje ....


________________________________________________________________________________
Oddělil jsem Váš dotaz do nového vlákna

;o)

Editoval sedlacekdan (2. 3. 2014 13:34:55)

Offline

#2 1. 3. 2014 16:52:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,453

Re: Ztráta části adresy URL při kopírování souborů makrem

Pro MilanaN:
     Toto se původního tématu asi příliš netýká. Měl byste založit své vlastní téma. Dá se z toho usoudit, že také těžíte data z XLS, které je objemné, ale tím zřejmě souvislost končí.


     Z Vašeho popisu není zřejmé, zda Dos dávku používáte v makru, nebo nebo jen vně pomocí příkazové řádky. V makrech OOo (Basic) se používá příkaz "Shell", ale ten není podmíněn nějakou unikátností. Všechny operace (pokud vím) se dají zajistit kódem Basicu, respektive UNA.
     Nicméně podle toho, že se Vám ztrácí "cesty" v odkazech, usuzuji na použití maker. Jiným vysvětlením je to, že ve výsledných souborech používáte hyperlinkové odkazy, které píšete tak jak jste zvyklý. Tam by mohl být problém. Notace hyperlinku se v LO někde od verze 4 změnila a nelze například takto spouštět makra. V AOO to normálně jde - ale v Lo ne. Dík tomu musím přepracovávat hodně věcí.
     Na správnou syntaxi hyperlinku přijdete snadno, když si jeden, nebo dva vytvoříte přímo příkazem z hlavního menu "Vložit" > "Hyperlink". Trik je v použití # uvnitř odkazu - respektive ne na cestě adresy foldru, ale v těle dokumentu, ze kterého těžíte data.


     Sice moc nechápu, proč děláte duplicitní ukládání. V AOO se to dá řešit lépe jako verze, ale tuším, že Vámi zpracované struktury v LO pak manželka používá v práci na MSO, takže se striktně držíte funkčnosti MSO a ne LO. Pokud je to tak, pak bych asi doporučil otestovat ApacheOffice. Tam zatím hyperlinky, respektive notace URL funguje "postaru". Je otázkou jak dlouho.
     Pokud se to netýká notace URL - problém (//:\) tak zase nevidím důvod, proč by se měly malé soubory načítat a velké ne.


     Tedy předpokládám, že nějak složitě načítáte jako DDE ze zdroje do záložní kopie pracovního souboru a ten pak zase v kopii DDE dáváte do vlastního pracovního sešitu manželky. Vše při tom musí fungovat v práci bez LO (AOO). Doma jen postavíte pomocí LO strukturu, kterou manželka v práci uloží a pracuje s ní pod MSO. Pokud je to tak, pak se Vám snadno stane, že Doma to fungovat bude, ale ne v práci. Tam může být plno jiných problémů. Nejspíš se pracuje v sítí - nevím do jaké míry je síť benevolentní.


     Ale to jsou úplně jiné problémy, a Vy byste měl opravdu otevřít vlastní vlákno. Představte si, že se zde mohou míchat odpovědi na dvě různá témata.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí