Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 12. 2013 11:36:39

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Funkce, která vrátí číslo podle textu v jiné buňce - VYŘEŠENO

Dobrý den,
potřeboval bych funkci, která do buňky vloží číslo z jiné buňky na jiném listě na základě textu, který bych vepsal do buňky předcházející. Pro upřesnění příklad: pokud do A1 vepíšu X, zobrazí se v B1 číslo , které je uvedené v konkrétní buňce na jiném listě, pokud do A1 vepíšu Y, zobrazí se v B1 jiné číslo opět uvedené v některé konkrétní buňce na jiném listě, atd. Existuje taková funkce, popř. jak ji zapsat? Velice děkuji

Editoval Cardello (13. 12. 2013 16:44:02)

Offline

#2 13. 12. 2013 13:40:21

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Funkce, která vrátí číslo podle textu v jiné buňce - VYŘEŠENO

Na to existují řešení. Vím jistě, že by toto mohlo umět rozšíření od ing Pastierika, ale jsou i jiná s a názvu mají něci jako "number to string". Primárně to používá opačně. Ale věřím, že to mají také zabudované. Když ne, tak Vám to postavím. Tady na fóru jsem dělal makro pro opačný proces číslo na text. Vyhledejte relevantní hesla v repozitáři > Tento list - záložka pod modrým pruhem "hledat", nebo také klikněte na "články" - tam je vyhledávání přímo v modrém pruhu a něco najdete. Když ne - písněte, ale určitě je tam kolem toho dost informací.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 13. 12. 2013 16:43:17

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Re: Funkce, která vrátí číslo podle textu v jiné buňce - VYŘEŠENO

Díky za pomoc! Trochu jsem se tím prokousal a nakonec vyřešil pomocí VLOOKUP. Funguje to přesně, jak jsem si představoval:)

Offline

Zápatí