Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 12. 2013 21:14:56

wolfdog
Člen
Registrace: 4. 12. 2013
Příspěvků: 1

Kontrola českého pravopisu

Mám OO 4.0.1 a bez problémů fungovaly. Najednou mi začaly při kontrole pravopisu označovat všechna slova. Přeinstaloval jsem nejprve slovník, pak jsem přeinstaloval celé OO i slovník ale problém stále přetrvává. Když spustím kontrolu pravopisu, tak mi to hlásí každé slovo jako chybné, jako kdyby tam chyběl slovník nebo co. Nevíte co s tím ?

Offline

#2 4. 12. 2013 21:49:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Kontrola českého pravopisu

Tohle jsem zažil když jsem zpracovával dokumenty přeložené přes Google. Ale původní text byl v "eng" a nový "cs". Oba byly ve stejném dokumetu vždy věta anglicky a za ní česká. Jde tedy o to, že jste použil dokument původem z nějakého cizího formátu ale to byste měl vědět co jste udělal. Program je v pořádku (tedy pokud jste nerozhodil nějaké nastavení). Jde o to, že jste asi nepoužil správný filtr, nebo něco podobného.

Editoval neutr (4. 12. 2013 21:51:37)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 1. 2014 11:16:50

PavelK
Člen
Registrace: 15. 1. 2014
Příspěvků: 2

Re: Kontrola českého pravopisu

V této souvislosti jsem si stáhnul dle doporučení rozšíření na http://extensions.services.openoffice.o … ct/dict-cs, nicméně rozšíření mi pracuje jak kdy. Většinou vše bez komplikací, ale občas vyvádí psí kusy...Chce to u kontroly přemýšlet a ne slepě spoléhat na toto rozšíření.

Offline

Zápatí