Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 11. 2013 19:45:13

someweirdcrab
Člen
Registrace: 22. 11. 2013
Příspěvků: 2

Číslování nadpisů a stran - VYŘEŠENO

Dobrý den,
plánuji psát delší práci v LibreOffice a dostal jsem se k několika problémům.

V 1/3 dokumentu chci používat nadpisy bez číslování. V dalších 2/3 chci před nadpis různé úrovně přidat číslo. Dělám to přes "Nástroje > Číslování osnovy" nebo přes odrážky, ale nevím jak nebo kde nastavit, aby se číslování aplikovalo jen na vybranou část dokumentu. Na konci dokumentu potřebuji opět jeden nadpis bez číslování.

Další problém je číslování stránek. Na začátku dokumentu chci mít cca 10 stran bez zobrazení čísel stránek. Pak následuje většina dokumentu, kde zobrazuji čísla stránek (arabskou číslicí a číslování se počítá od první strana celého dokumenty). Na konci dokumentu bude cca 5 stran příloh, které chci číslovat pomocí římských číslic (první strana příloh by měla mít číslo I).

Děkuji za rady a pomoc při řešení mých problémů.

Editoval someweirdcrab (26. 11. 2013 00:44:00)

Offline

#2 22. 11. 2013 20:11:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Číslování nadpisů a stran - VYŘEŠENO

Tohle vše se tady už řešilo a několikrát. Stačí vyhledat (karta na této stránce) správné heslo. Také existuje práce pana ing Pastierika, nebo možná i jiné jako rozšíření a to se dá najít v hledání na stránce "články" - vyhledávací okénko v modrém pruhu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 11. 2013 08:06:13

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Číslování nadpisů a stran - VYŘEŠENO

nejčistší řešení je myslím přes sekce, ale to už je taková vyšší dívčí. Doporučuji si to nejprve na kopii dokumentu vyzkoušet.

Offline

#4 26. 11. 2013 00:42:50

someweirdcrab
Člen
Registrace: 22. 11. 2013
Příspěvků: 2

Re: Číslování nadpisů a stran - VYŘEŠENO

Rozdílné číslování stránek v různých částech dokumentu jsem již vyřešil pomocí návodů. Stačilo vytvořit několik stylů stránek a použít ruční zalomení.

Vyřešil jsem již nečíslování některých nadpisů stejné úrovně. Nejdříve jsem si nastavil v "Nástroje > Číslování osnovy" a tam kde jsem nechtěl číslovat - označit nadpis a pak "Formát > Odstavec > Osnova a číslování" a u položky styl číslování vybrat z rolovátka žádný.

Offline

Zápatí