Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 11. 2013 16:05:29

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Jak zjistit použitou barvu a sdílet barvy mezi instal. LO? - VYŘEŠENO

Mám problém, který nevím jak řešit a nenašel jsem k tomuto ani žádné rozšíření. Je to společný problém pro všechny části LO, nejvíc nás to trápí ve Writeru a Calcu.
Máme různé instalace LO. Na každé instalaci může být vytvořena nějaká paleta unikátních barev, či jen jedna barva.
Touto uživatelskou barvou z palety je obarvena nějaká část dokumentu (třeba písmo, ohraničení nebo část tabulky).
Nyní je dokument otevřen na jiném počítači a je potřeba pokračovat ve formátování, kde je nutné použít právě ty již dříve použité barvy. Jenže tyto barvy v paletě LO na tomto počítači nejsou.
Tedy mám dvě otázky:
- jak zkopírovat do palety barvu z dokumentu?
- jak zjistit, jaká barva (složky třeba pro ruční zadání) je v dokumentu na prvku použita?

____________________________________________________________________

Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (29. 11. 2013 21:04:42)

Offline

#2 22. 11. 2013 20:06:32

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak zjistit použitou barvu a sdílet barvy mezi instal. LO? - VYŘEŠENO

Tak tohle jsem už kdysi řešil, ale jen pro Calc. Hledal jsem to, ale mám to někde zašantročené. Zjišťoval jsem to napsanou funkcí [spuštění jako vzorec ze sešitu mělo to syntaxi =BARVA(buňka)]. Tuto funkci jsem nedal do archivu, je jen v nějakém sešitě.
   Takže jde o běhové funkce pro obrazovku - barvy. Dá se to napsat dost snadno, když budu mít zítra chvíli tak to najdu, nebo udělám znovu. Dokonce jsem snad dával tuhle funkci do fóra, ale nevím to jistě.
    Bohu žel pro Writer jsem to netestoval. V Calcu jsem odkazoval na pozadí a na písmo (odkazem na buňku) což se musí pro Writer vyřešit jinak. 
    Tedy barvu lze asi nakopírovat z Writeru do Calcu, přečíst číslo a zapsat. Takže když byste měl zájem písněte a zítra by to mělo být. Samozřejmě zpětně se asi musí barvit také přes makro, ale to je dokonce v nápovědě uvedené, to jsem ale nezkoušel.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 23. 11. 2013 11:41:20

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak zjistit použitou barvu a sdílet barvy mezi instal. LO? - VYŘEŠENO

Tak jsem to přece jen našel

Function Barva 'Vypíše číslo barvy pozadí buňky vlevo
oCell = ThisComponent.CurrentController.getSelection() 
With oCell.RangeAddress 
SH = .Sheet 
SC = .StartColumn 
SR = .StartRow
End With 
oSheet = ThisComponent.Sheets(SH) 
oCell = oSheet.GetCellbyPosition(SC+i-1, SR)
pozadi = oCell.CellBackColor
pismo = oCell.CharColor
Barva = "Číslo barvy pozadí = " & pozadi & " Číslo Barvy písma = " & pismo
End Function

   Podobně se dá najít také typ písma a jiné věci. Stačí tohle makro zkopírovat do sešitu. Ve vlastním listu hned vedle testované buňky vpravo zadáte =BARVA() tak jako běžný vzorec. Vyskočí hláška s číslem barvy pozadí a písma. Je lepší výsledek vždy zkopírovat a vložit jen jako čísla a text (aby nebyla aktivní funkce).
   Problematiku Writeru bych musel nastudovat. Jde o to, že tam existuje například možnost zvýraznit text, a nebo podobně dát pozadí. Nejsou to ale stejné pojmy a Calc to asi nevezme. Také asi půjde o barvy rámečků které výše uvedená funkce také nezjišťuje, ale to by zase v Calcu šlo.


   Vyzkoušejte a dejte info, jestli by bylo potřeba něco přidělat, nebo tastovat přímo makro pro Writer.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 23. 11. 2013 15:11:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak zjistit použitou barvu a sdílet barvy mezi instal. LO? - VYŘEŠENO

Ještě mne napadlo, že když ten soubor otevřete jako XML, tak by to tam mělo být napsáno.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 23. 11. 2013 23:46:19

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Jak zjistit použitou barvu a sdílet barvy mezi instal. LO? - VYŘEŠENO

Díky za pomoc, dobrá práce.

Offline

Zápatí